Soutěž pro žáky "Deutsch lernen attraktiv"

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

–

Je to už několikaletá tradice, že každý rok v červnu jedou 2 až 4 studenti našeho gymnázia na čtyřdenní, bezplatný pobyt do Suttgartu. Tato akce vznikla ze spolupráce se společností Ackermann - Gemeinde, což je katolická organizace usilující o dobré německo-české sousedské vztahy a o popularizaci němčiny u nás. Zájezd je odměna našim studentům za jejich výborné výsledky v německém jazyce a za vypracování projektu na dané téma. V tomto šk. roce ji získali Michael Beneš ze Sx A a Jiří Gardoň ze 3. C. Projekt M. Beneše byl německou stranou ohodnocen tak vysoce, že byl Michal vyzván, aby přečetl svou práci při oficiálním přijetí na štutgartské radnici. Všichni účastníci byli s pobytem velmi spokojeni. Během procházky městem viděli významná místa a památky, navštívili televizní věž a Muzeum Porsche. Při tom měli samozřejmě příležitost využít své znalosti němčiny. Tato soutěž bude s největší pravděpodobností vypsána i v příštím šk. roce. Je to výzva a dobrá příležitost pro studenty příštích septim, sext a třetích ročníků.

–

V neděli 24. dubna 2016 proběhlo v areálu Univerzitního kampusu Bohunice v Brně krajské kolo vědomostní soutěže EUROREBUS, na které naši školu reprezentovalo družstvo studentů ze 3.C ve složení Jiří Gardoň, Ondřej Andrla a Michal Bubeník. Hoši v konkurenci 26ti týmů vybojovali krásné 3. místo a postoupili do Celostátního finále 21. ročníku soutěže EUROREBUS, které se bude konat 6. 6. 2016 v Praze. GRATULUJEME  a přejeme hodně štěstí v celostátním kole!

8 fotografií

Ve středu 18.5.2016 se účastnila tři družstva z kvart Biskupského gymnázia soutěže FAST běh projektu HOBIT. Kvarta A vyslala dvě družstva: Želvušky (Magdalena Rotreklová, Magdalena Cinková, Barbora Svobodová a Hedvika Procházková) a Berušky (Lucie Burešová, Anežka Zichová, Eliška Halouzková a Karolína Bláhová). Kvarta B vyslala družstvo Fredek (Ondřej Brdečko, Tomáš Sedláček, Marek Duchaň a Ondřej Šípek).

ELMI-BIGY informuje

Vydáno:

|

Autor: RNDr. Miloš Winkler

6 fotografií

PACHATEL BYL USVĚDČEN!

Jak jsme vás posledně informovali, naším největším hitem v poslední době bylo pozorování chlupů ledního medvěda. Zjistili jsme, že jsou něčím napadené. Po delším pátrání jsme nalezli odborný článek, který popisoval přesně to, co jsme viděli na našich snímcích. Oslovili jsme zahraniční autory a poslali jsme jim naše fotografie. Zde máte jejich odpovědi:

Autorka: Mgr. Kristýna Švorcová

V celostátním kole konverzační soutěže ve francouzském jazyce se výborně umístila Natálie Feitová (3.A), v konkurenci vítězů krajských kol získala 2. místo! Soutěž se konala 9. května ve Francouzském institutu v Praze. Natálce moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Další velký sportovní úspěch

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

Štafeta studentů naší školy obsadila 8. místo v republikovém finále Juniorského maratonu v Praze. Ze semifinálových kol postoupilo celkem 30 týmů mladých sportovců. Družstvu ve složení Dominik Klaška(SpB), Martin Šípek (4.C), Anežka Kaňová (3. C), Jakub Kamenický (4. C), Alžběta Jeřábková (SxB), Pavel Ondráček (4.C), Markéta Pokorná (OkB), Ondřej Bílek (SpA), Odřej Nováček (OkA) a Aleš Konečný (4. C) gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy.

Výborné výsledky biologické olympiády na BIGY

Vydáno:

|

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

–

Kategorie D – městské kolo

Na výborném 3. místě se umístil Vojtěch Klapetek (SB), na 6. místě Lukáš Pražák (SB) a oba se kvalifikovali k postupu do krajského kola. Veronika Hamplová (SB) byla vyhodnocena jako úspěšná řešitelka lab. práce a Gabriela Prášková (SB) jako řešitelka lab. práce.

Naši studenti v okresních a krajských kolech Fyzikální olympiády 2016

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

V letošním roce mělo Bigy zastoupení v okresním kole Fyzikální olympiády v kategorii F (tercie) a v krajském kole kategorie C (sexty a 2. ročníky).

Okresní kolo kategorie F se konalo dne 23.3.2016,  úspěšnými řešiteli se stali studenti Petr Zelenka (TA, 8. místo), Kateřina Matulová (TB, 13. místo), Julie Rubášová (TB, 14. místo) a Milan Haminger (TB, 17.-18. místo).