2. MÍSTO V KRAJSKÉM KOLE OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Dana Richterová

Michal Bubeník z 3.C se umístil v krajském kole olympiády v českém jazyce na vynikajícím 2. místě a postupuje do kola celostátního. Blahopřejeme!

Autor: Mgr. Michal Kubíček

Adam Škvrna z KB se umístil  v krajském kole  na 2. místě a postoupil do celorepublikového finále, kde v kategorii C obsadil krásné 12.místo.

Vojtěch Klapetek ze SB vybojoval v krajském kole 5. místo v kategorii B.

Úspěch v recitační soutěži

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Markéta Pavlasová

Student sekundy B Lukáš Pražák se v pátek 22. dubna zúčastnil krajského kola recitační soutěže s názvem Dětská scéna. Přehlídka proběhla ve Středisku volného času v Bohunicích. Lukáš si naprosto získal diváky i porotu recitací a osobitou intepretací vlastní básně. Lukáš postoupil do užšího výběru finalistů, srdečně mu gratulujeme!

Skvělý úspěch ve španělské konverzační soutěži

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Petr Koutný

–
11 fotografií

V letošním školním roce jsme měli zastoupení také v celostátním kole soutěže ve španělštině, kde naši školu v kategorii pokročilých výborně reprezentovala Pavla Kvasnicová z oktávy A. V konkurenci vítězů krajských kol z celé ČR se umístila na vynikajícím 7. místě! Soutěž se konala v Praze v prostorách Institutu Cervantes a hosty při slavnostním vyhlášení výsledků byli též velvyslanci Argentiny a Venezuely, ředitel pražské pobočky Institutu Cervantes, zástupkyně španělského ministerstva školství a ředitelka Národního institutu pro další vzdělávání. Součástí samotné soutěže byl poslech, porozumění psanému textu a ústní část. Slavnostní atmosféru soutěže dokládají přiložené fotografie.

1. místo v turnaji církevních středních škol v ČR ve florbale chlapců v Ostravě

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Tomáš Vaněk

5 fotografií

Naše gymnázium se již tradičně zúčastňuje ostravského Turnaje církevních škol ve florbale a ani letošní rok nebyl výjimkou. Velkou motivací uhrát dobrý výsledek bylo především to, že se letos naposledy sešla vítězná sestava z předloňska – pět hráčů letos maturuje. Akce byla opět s mezinárodní účastí, klasické outsidery – Piekary Śląskie z Polska – tentokrát doplnila i velice slušně hrající Žilina. Mužstev bylo i s námi celkem 12.

2 fotografie

V pátek 15.4. 2016 se konala v Praze mezinárodní matematická soutěž pro pětičlenné týmy středoškoláků.

Naši školu letos v kategorii Junioři reprezentoval  tým ve složení Kateřina Vičíková (SxB), Patrik Steffel (SxB), Marek Pospíšil (SxB), Zdena Staňová (SxA) a Vojtěch Rozehnal (SxA).

Republikové finále v kin-ballu

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Alice Bílková

8 fotografií

Republikové finále Poháru ZŠ a SŠ v Praze 13. a 14. dubna 2016

Dvě družstva našich kin-ballistů se ve středu a čtvrtek minulého týdne zúčastnila republikového finále v kin-ballu. Mezi konkurencí nejlepších týmů celé České republiky jsme v kategorii IV. obsadili 6. místo. Družstvo hrálo ve složení:

Největší úspěch v soutěži „silový čtyřboj“ (přebor JMK)

Vydáno:

|

6.4. 2016 se uskutečnila soutěž v okresním a krajském kole. Naši školu reprezentovali vítězové školního kola:

Kouřilová Anežka OK A, Kaňová Anežka 3.C, Klímová Markéta 2.B, Pajerová Markéta 1.C

Nováček Ondřej OK A,  Lorenc Jan SX A,  Fintes Karel OK B,  Šimek Danie OK A,  Štěpán Samuel 2.C

Úspěchy
Žáci

Vynikající výsledek v Juniorském maratomu 2016

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

Dne 11. 4. 2016 se uskutečnil semifinálový závod 20. ročníku juniorského maratonu „ Běžíme pro Evropu“. Štafeta našich studentů a studentek ve složení Dominik Klaška (SpB), Martin Šípek (4. C), Anežka Kaňová (3. C), Jakub Kamenický (4. C), Alžběta Jeřábková (SxB), Pavel Ondráček (4. C), Markéta Pokorná (OkB), Ondřej Bílek (SpA), Ondřej Nováček (OkA) a Aleš Konečný (4. C) se v konkurenci 27 družstev z jihomoravského kraje umístila na skvělém 2. místě v osobním rekordu 2:43,26. Po několikaletém snažení se smíšenému družstvu podařilo postoupit do republikového finále v Praze, které se uskuteční 8. 5. 2016.