Výsledky krajského kola Astronomické olympiády 2019/2020

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

Titulní obrázek článku

V letošním roce se krajské kolo Astronomické olympiády zúčastnilo  7 studentů z naší školy a to ve  všech kategoriích.  Vynikajících výsledků dosáhl Jiří Kohl ze sexty B, který se v kategorii AB umístil na 4. místě a v kategorii CD na úžasném 1. místě. Úspěšným řešitelem se stala i Pavla Bártová z tercie A, která se v kategorii EF umístila na pěkném 10. - 11. místě.

–

V úterý 26. 2. se konalo krajské kolo soutěže ve španělštině. V I. kategorii zvítězil a do celostátního kola postoupil Ondřej Soukup z kvarty B! Na 2. místě v téže kategorii se umístil David Kettmann ze 3. A. Ve II. kategorii obsadil Adam Janík z oktávy B pěkné 6. místo.

Konverzační soutěž v němčině - okresní kolo

Vydáno:

|

–

V tomto školním roce naši školu v okresním kole konverzační soutěže v němčině reprezentovala Martina Pokorná ze septimy A a obsadila vynikající 3. místo
Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Potravinářské technologie v Přírodovědných cvičeních

Vydáno:

|

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

5 fotografií

Studenti třetích ročníků si v rámci výuky Přírodovědných cvičení vyzkoušeli i laboratorní úlohy z oblasti potravinářských technologií jakou může být např. výroba čokolády. Navíc je pak díky kvalitě a čistotě provedení další den čekal i nelehký úkol degustace výrobků.

Z dalších potravinářských technologií se studenti věnují i procesu fermentace nebo analýzy různých typů čajů. Takto získané znalosti a dovednosti se mohou našim studentům hodit nejen při dalším studiu na VŠ, ale i v běžném životě.

–

V pátek 14. 2. 2020 se v Praze konala mezinárodní týmová soutěž pro studenty středních škol se zájmem o fyziku a řešení zajímavých úloh, které se zúčastnily celkem 4 týmy z naší školy a jeden tým smíšený s gymnáziem Mikulov.

Celkem se soutěže zúčastnilo 201 týmů, 946 soutěžících ze 6 států.

Výsledky soutěže v Sudoku na Jarošce 9.ročník

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Magdalena Hamingerová

–

K devátému ročníku soutěže v řešení sudoku se na Gymnáziu Brno, tř. Kpt. Jaroše v pondělí 10. února 2020 sešlo 40 týmů ze dvou desítek základních a středních škol.

Naši školu reprezentovali 4 týmy.

V kategorii ZŠ/nižší gymnázium ( celkem 25 týmů)

Tým ve složení Markéta Burdová, Libuše Mazálková, Nina Staníková z tercie A získal vynikající 4.místo!

Ocenění Víta Slívy

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Jiří Vondra

Učitel Biskupského gymnázia Vít Slíva získal cenu města Brna za rok 2019 v kategorii literární činnost. Ocitl se tak ve společnosti dalších 14 osobností, mezi nimiž je např. zpěvačka Eva Pilarová, majitel a trenér hokejové Komety Brno Libor Zábranský nebo ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša. Laureáty mohli navrhovat Brňané, navržených bylo celkem 49 lidí a jeden kolektiv. Z návrhů vybírali radní, ocenění schvalovalo prosincové zastupitelstvo města. Ocenění přebírali ceny z rukou primátorky Markéty Vaňkové 11. února 2020.