Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Exkurze do Linze a Mauthausenu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

Předmětová komise němčiny Vám letos umožní navštívit rovnou dvě místa v jednom dni. Bývalý koncentrační tábor Mauthausen a Linz - správní středisko Horních Rakous. Z temných dějin se přemístíme do města, kde se pokusíme nasát něco z jeho předvánoční atmosféry.

Přílohy

 pozvánka do Linze [652 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Celý článek...

Přednášky z lékařské genetiky

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

Již tradičně se koná v Mendelově muzeu cyklus přenášek z lékařské genetiky "Lékařská genetika pro veřejnost". Letos se můžete dozvědět něco nového o těchto onemocněních - Huntingtonova choroba, Downův syndrom, fenylketonurie, a to nejen z pohledu lékařů, ale také pacientů a sdružení na podporu takto nemocných.

Honeywell / SAE Student Automotive Design Challenge 2010

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

 – 
4 fotografie

Třída sekunda A se v době od září do poloviny listopadu 2010 zapojila do projektu, který uspořádala pro studenty ve věku od 11 do 14 let společnost Honeywell.
Studenti byli osloveni fiktivní společností vyrábějící hračky, aby provedli výzkum trhu a následně návrh hračky, která by splňovala dané konstrukční požadavky a líbila se dětem ve věku od 6 do 10 let.
Studenti vytvořili designérské týmy po 3 - 4 členech. Během projektu v hodinách fyziky získávali potřebné informace o tom, jak fungují převody u ozubených kol, jak rozpohybovat auto. Každý tým dostal k dispozici jednu stavebnici obsahující motorek, šasi, osky, kolečka a ozubená kola. Sami si rozdělili role v týmu, zpracovávali písemné návrhy, kreslili náčrty a vypracovávali plán pro splnění konkrétních požadavků.
V jejich snažení jim pomáhali dobrovolníci z firmy Honeywell, kteří za nimi několikrát přišli na gymnázium. Na závěr projektu nás také provedli po prostorách vývojového střediska společnosti.
V hodinách výtvarné výchovy pod trpělivým dohledem vyučujících mohli žáci vytvářet design svého návrhu. U vytváření designu museli dbát na „zelené“ hledisko - použít recyklovatelný, k přírodě co nejšetrnější materiál.
Svoji práci studenti prezentovali ve čtvrtek 18.11.2010 v budově společnosti Honeywell před pečlivým zrakem porotců. Ti ocenili první tři týmy medailemi a věcnými cenami.
Na 3. místě se umístil tým ve složení Jaromír Prokop, Jáchym Sláma a Barbora Vaňková s modrou lokomotivou.

Přechod pohoří Рила /Rila/ (10. 9. – 19. 9. 2010)

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jakub Zatloukal

 – 
5 fotografií

[Borovets (1300 m) /lanovka/ Yastrebets (2369 m) – Musala (2925 m) – Vapa (2528 m) – Ribni Ezera (2230 m) – Smradlivo ezero (2300 m) – Rilsky Manastir (1143 m) – Kobilino branishte (2145 m) – Rymsky brum (2450 m) – Chyža Malyovitsa (1960 m) – Damga (2669 m) – Chyža Rilsky Ezera (2150 m) – Chyža Pionerska (1520 m) – Sapareva Banya (750 m)]

Virtuální prohlídka