Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Partnerské školy a zahraniční spolupráce

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

Níže naleznete seznam a stručnou charakteristiku partnerských škol, převážně na bázi programu Erasmus+.

Německo

Rakousko

Slovensko

Španělsko

 • IES Lucía de Medrano, Salamanca. Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách
 • IES Alfonso VIII, Cuenca. Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách
 • Ave María Casa Madre, Granada. Krátkodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni na internátu a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách
 • IES Castillo de Luna, Rota (Cadiz). Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách.

Francie

 •  

Itálie

Polsko

USA

 • Naši studenti každý rok studují ve Spojených státech v rámci programu Global Outreach.

Partnerské školy v ČR

 • Masarykova univerzita. Studenti mají možnost účastnit se různých projektů a akcí na jednotlivých fakultách, které jsou určeny speciálně pro ně. Mohou být zapojeni v tzv. SOČ (středoškolské odborné činnosti), jsou možné přednášky v rámci jednotlivých fakult a kateder (např. v lednu 2010 nám  přednášela doc. Relichová o genetice člověka).
  Garantkou partnerství a kontaktní osobou je PhDr. Yveta Reiterová.
  Více na webových stránkách Masarykovy univerzity.

Nejnovější články v kategorii Zahraniční spolupráce

Comenius – European Challenges in Innovative Research Diagnostic Methods in Life Sciences – pracovní setkání učitelů a studentů v německém Pforzheimu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 
11 fotografií

Ve dnech 7. až 12. 2. 2014 proběhlo v německém Pforzheimu první pracovní setkání mezinárodního biologického projektu Comenius European Challenges in Innovative Research Diagnostic Methods in Life Sciences. Jak název napovídá, studenti i profesoři z Německa, Francie, Španělska, Maďarska, Slovenska, České republiky, Litvy, Rakouska a nově také z Turecka a Švýcarska, tedy celkově z deseti evropských zemí a jedenácti škol, měli možnost zúčastnit se dvoudenního praktického workshopu, během kterého si vyzkoušeli některé biotechnologické metody a postupy, běžně užívané v laboratořích po celém světě. To vše pod vedením mentorů z řad samotných studentů, kteří do Pforzheimu dorazili s třídenním předstihem, aby se podrobili důkladné přípravě pod dohledem hlavního koordinátora projektu, Dr. Jürgena Brauna.

Přílohy

 pforzheim meeting - report [31 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Zahraniční spolupráce
Biologie
Celý článek...

Spolupráce se španělskou školou (projekt eTwinning)

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Od konce loňského kalendářního roku probíhá spolupráce mezi studenty španělštiny 1. ročníku Biskupského gymnázia a španělskou partnerskou školou IES Cardenal Pardo Tavera, která leží ve městě Toro, přibližně 220 km severozápadně od Madridu. Společně realizujeme projekt s názvem  Emotici, který vznikl spojením španělského výrazu emoticonos a jeho českého ekvivalentu smajlíci. Cílem projektu je seznámit se s nejpoužívanějšími příslovími v obou jazycích. Na samém počátku splupráce jsme se vzájemně seznámili prostřednictvím videí, která jsme nahráli ve škole a poslali elektronicky. Poté jsme si vyměnili vánoční přání a od února začínáme pracovat na zmíněných příslovích. Ve čtvrtek 6. února proběhla videokonference, během které jsme španělské škole předložili tři česká přísloví vyjádřená obrázky, která měli Španělé za úkol rozluštit. Poté jsme předvedli další tři přísloví pantomimou. Studenti z partnerské školy pro nás připravili tři španělská přísloví, tentokrát ve formě komiksu, která jsme rovněž měli "dešifrovat". Přísloví z této videokonference budou rozmístěna na stěnách učebny španělštiny. O dalším průběhu projektu budeme informovat na webových stránkách.

Vzpomínky na Belgii II

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

 – 
8 fotografií

V úterý 12. listopadu jsme se probudili do teplotně typicky belgického podzimního rána. Program na dnešní den byl velice zajímavý. Nejdříve jsme se vypravili na proslulý okruh F1 ve Spa - Francorchamps, kde si milovníci rychlých aut přišli na své.

Hned potom jsme si v autobuse doplnili síly svačinkami, které nám naši belgičtí hostitelé připravili. Chvíli na to jsme si již v Muzeu vzpomínek připomněli, jakou spoušť tu zanechala druhá světová válka, na kterou lidstvo nikdy nesmí zapomenout, aby se podobné zvěrstvo nemohlo opakovat.

Zpátky doma z Beneluxu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

 – 
14 fotografií

Letošní výměnný pobyt v Belgii se opravdu vydařil. Naši belgičtí přátelé pro nás připravili neobyčejně pestrý program, v rámci kterého jsme nebyli jen v Belgii, ale v celém Beneluxu, a dokonce i v Německu. A díky vřelému přijetí jsme zapomínali na to, jaká nám někdy vlastně byla zima.
A co všechno jsme viděli? Byla toho obrovská spousta. Od věcí a míst starobylých (katedrála Panny Marie v Cáchách založená samotným Karlem Velikým) až po ultramoderní (lutyšské nádraží španělského architekta Calatravy). Místa zasvěcená modlitbě a rozjímání (poutní místo v Banneux) i místa plná moderního ruchu (okruh Formule 1 ve Spa-Francorchamps). Místa zasvěcená minulosti (Vzpomínkové muzeum 1939-45 a nedaleký americký vojenský hřbitov) i budoucnosti (Vesmírné centrum Lutyšské univerzity). Místa spjatá s českou historií (hrob Jana Lucemburského) i s Evropskou současností (Evropský soudní dvůr).
Čekalo nás ale i několik gurmánských zážitků. V Bruselu a v Lutychu jsme si pochutnávali na vaflích a pralinkách, v Maastrichtu na mořských plodech a „olejových koulích“, v Cáchách na místních speciálních perníčcích a na Evropském soudním dvoře na nás čekala přímo hostina o třech chodech.
Bylo toho ještě daleko více, snad vám něco napoví přiložené fotky.

BELGIE – DŮLEŽITÉ INFORMACE

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

Zájezd do Belgie se koná od 10. do 16. listopadu 2013, program je v příloze.

Odjezd je v neděli 10. 11. v 06:15 od restaurace Bohéma, autobus bude přistaven v 06:00. Příjezd v sobotu 16. tamtéž mezi 23 a 24 hodinou.

Všichni účastníci (kteří tak ještě neučinili) musí nejpozději v pátek 8. 11. zaplatit prof. Haně Hrochové 2.000,- korun.

Belgie? Belgie!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

Titulní obrázek článku
 – 

Všem netrpělivým účastníkům letošního zájezdu do Belgie se na vědomí dává, že zájezd se bude konat ve dnech 10. až 16. listopadu 2013.

Všichni účastníci jsou také žádáni, aby se v pondělí 30. září dostavili na začátku velké přestávky do studovny na krátkou informační schůzku.

A bientôt!

MELK – STUDIJNÍ POBYT – PŘIHLÁŠKY

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku

První pololetí je skoro za námi a už je čas myslet na to druhé! Zájemci a zájemkyně o půlroční studijní pobyt na Stiftsgymnasiu v rakouském Melku, nechť se přijdou nahlásit! A sice do konce příštího týdne, t.j. do 9. 12. 2016.

 

Kabinet č. 163 – prof. Hrochová

PRÜM – VÝMĚNNÝ POBYT – PŘIHLÁŠKY

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku

Většina z Vás se doposud nemůže zúčastnit výměny manželek, máte však jedinečnou možnost se zapojit do studentské výměny. Troufám si říci, že je to mnohem větší dobrodružství! Na jaře 2014 můžete přivítat hosty z Regino-gymnázia, naší partnerské školy v německém Prümu.

Přihlásit se je však nutné již NYNÍ! A sice do 27. ZÁŘÍ 2013! Cena je 2 000 Kč.

BELGIE – VERVIERS – VÝMĚNNÝ POBYT – ZÁPIS!!!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku

 

Konec října je čas zralých jablek, vína a dýní, návštěvám je tedy co nabídnout. Svou pohostinnost budete moci prokázat od 29.10. do 2.11. 2012 47 studentům a studentkám z naší partnerské školy v belgickém Verviers.
Neváhejte a hlaste se u paní profesorky Ševčíkové v kabinetě č. 169. Zápis se koná 16.10. o velké přestávce. Výměny se mohou zúčastnit nejen francouzsky se učící, ti však budou bráni přednostně. K zápisu si, prosím, přineste zálohu 500 Kč.

MELK – půlroční pobyt na gymnáziu v Rakousku – POHOVOR

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku

POHOVOR SE USKUTEČNÍ V PONDĚLÍ 8. 10., TŘETÍ VYUČOVACÍ HODINU V KABINETĚ Č. 163

Něco zažít se v zahraničí dá o to více, o co déle v něm budete dlít. Od února do června mají 3 studenti/studentky možnost pobývat a aktivně se účastnit výuky na "Stiftsgymnasium" v rakouském Melku. Nemusí platit školné, jen dopravu a náklady spojené s pobytem. Tzn. stravu a podnájem, popřípadě pobyt v hostitelské rodině.

Virtuální prohlídka