Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Partnerské školy a zahraniční spolupráce

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

Níže naleznete seznam a stručnou charakteristiku partnerských škol, převážně na bázi programu Erasmus+.

Německo

Rakousko

Slovensko

Španělsko

 • IES Lucía de Medrano, Salamanca. Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách
 • IES Alfonso VIII, Cuenca. Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách
 • Ave María Casa Madre, Granada. Krátkodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni na internátu a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách
 • IES Castillo de Luna, Rota (Cadiz). Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách.

Francie

 •  

Itálie

Polsko

USA

 • Naši studenti každý rok studují ve Spojených státech v rámci programu Global Outreach.

Partnerské školy v ČR

 • Masarykova univerzita. Studenti mají možnost účastnit se různých projektů a akcí na jednotlivých fakultách, které jsou určeny speciálně pro ně. Mohou být zapojeni v tzv. SOČ (středoškolské odborné činnosti), jsou možné přednášky v rámci jednotlivých fakult a kateder (např. v lednu 2010 nám  přednášela doc. Relichová o genetice člověka).
  Garantkou partnerství a kontaktní osobou je PhDr. Yveta Reiterová.
  Více na webových stránkách Masarykovy univerzity.

Nejnovější články v kategorii Zahraniční spolupráce

ČESKÉ SEKCE VE FRANCII OČIMA ABSOLVENTA A BÝVALÉHO STUDENTA BIGY

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

2 fotografie

Program českých sekcí ve Francii funguje více než 100let. Čeští studenti po absolvování  výběrového řízení mohou své studium přenést z Brna do Dijonu nebo Nîmes, ve Francii odmaturovat a strávit tak střední školu ve francouzském vzdělávacím systému. Jak toto studium hodnotí první student z Bigy, Jakub Kisely, si můžete přečíst v následujícím článku: 

Zařazeno v kategoriích:

Maturita
Jazykové zkoušky
Francouzský jazyk
Úspěchy
Zahraniční spolupráce
Správní zaměstnanci
Učitelé
Absolventi
Žáci
Celý článek...

Závěrečný koncert Scholy Bigy

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

24 fotografií

V pondělí 24. 6. 2024 se v sále B5 uskutečnil závěrečný koncert Scholy Bigy. Děkujeme za reprezentaci školy na Celostátní přehlídce zájmové umělecké činnosti v Odrách, za reprezentaci na partnerské škole v německém Wasseralfingenu a také za celoroční doprovázení mší svatých. 

STŘÍPKY Z ERASMU_TENTOKRÁT Z NIMES

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

19 fotografií

Jak jistě víte, toto pololetí vycestovalo do Francie na 80 denní ERASMUS pobyt 5 studentů. Od Magdy a Terky jsme se už dozvěděli, jak jejich pobyt v St. Nazaire probíhal, ale jak se měli Ema, Jakub a Leona, to si můžete přečíst na řádcích níže. Věříme, že jejich příběhy budou inspirací pro další studenty kteří přemýšlí, zda do zahraniční zkušenosti skočit rovnýma nohama či nikoli. 

 

Zařazeno v kategoriích:

Francouzský jazyk
Erasmus+
Zahraniční spolupráce
Akreditovaný projekt mobilit 2021-27
Výzva 2023
Celý článek...

Letní akce Debatování-stále aktuální nabídka!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Magdalena Hamingerová

Debatování letos spolupořádá hned dvě debatní akademie. Obě budou fakt super. Akce je určena i pro úplné nováčky. Nebude se jen debatovat, ale bude taky prostor pro zábavu a  navázání nových přátelství,  v obou případech dokonce přes hranice ČR. Akademie v Chorvatsku je plně hrazena z fondů EU!!!

Československá debatní akademie (přihlašování od 15 let): https://debatovani.cz/2024/05/07/ceskoslovenska-debatni-akademie/

přihlašování prodlouženo do 7.6. 

LogicLab 2 – akademie v Chorvatsku (zadarmo, přihlašování od kvarty výše): https://debatovani.cz/2024/05/07/logiclab-2/

přihlašování do 23.6.

Přílohy

 Akademie Chorvatsko [800 kB] Československá akademie [4 MB]

Zařazeno v kategoriích:

Anglický jazyk
Zahraniční spolupráce
Celý článek...

ERASMUS+_týdenní pobyt v St.Nazaire

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

13 fotografií

Mezi Erasmus+ programy nepatří jen dlouhodobé mobility, stínování učitelů nebo pobyty zahraničních studentů u nás na škole, ale také týdenní výjezdy skupin. 10 studentů z 3.roč., septimy a sexty se v týdnu od 12.4. do 20.4. 2024 pokusilo nasát francouzskou kulturu všemi smysly - bydlením v hostitelské rodině, účastí v rozmanitých vyučovacích hodinách, objevováním vojenské historie v Saint Nazaire, prohlídkou míst jako je Nantes, St. Marc, Croisic a také Paříž. Studenti měli, kromě možnosti procvičit si francouzštinu, také nepřeberné množství příležitostí ochutnat francouzskou gastronomii, zažít si jiný vzdělávací systém, jiná náboženství, objevit klady i zápory života ve Francii. 

Své zážitky si studenti zpracovali do tzv. Journal de voyage, zapisovali si také novou slovní zásobu, připravili hry pro své francouzské korespondenty, které měli umožnit lépe poznat Českou republiku. Výstupem z tohoto pobytu byl mimo jiné ABÉCÉDAIRE (hesla na jednotlivá písmena abecedy, včetně umístění do věty a fotky) a prezentace pro ostatní (malou ochutnávku už viděla SxB). Některé materiály si můžete prohlédnout v příloze, na prohlídku ostatních vás zveme k nástěnce vedle učebny francouzštiny (č.168) a nebo přímo do učebny francouzštiny. 

Děkujeme všem, kteří podporují program Erasmus+ a starají se, abychom mohli každoročně na tyto programy vyjíždět! Děkuji kolegyni Darje Chocholáčové, která toto celé dobrodružství prožila s námi a byla mi velkou oporou a děkuji studentům, kteří si to jak se patří užili a dostali novou energii do dalšího studia francouzštiny! 

Za celý tým Expedice St. Nazaire Martina Tinková

 

Zařazeno v kategoriích:

Francouzský jazyk
Erasmus+
Zahraniční spolupráce
Akreditovaný projekt mobilit 2021-27
Úvahy, bilance, vzpomínky
Projekty
Výzva 2023
Další projekty
Celý článek...

ERASMUS+ _DLOUHODOBÉ POBYTY VE FRANCII_JAK JE HODNOTÍ SAMY STUDENTKY?

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

5 fotografií

I v tomto školním roce pokračujeme  v dlouhodobých pobytech studentů v zahraničí v rámci programu Erasmus+. Rádi bychom vám představili studentky Magdalenu Kapitánovou (SpB) a Terezu Vařejkovou (3.C), které v 2.pololetí strávily 80 dní ve francouzském městě St.Nazaire, na gymnáziu Aristid Briand. Jejich dojmy z pobytu a něco málo fotografií zveřejňujeme níže. Věříme, že jejich zážitky budou inspirací pro další studenty, kteří přemýšlí o výjezdu do zahraničí. Společně s ostatními studenty se vám představí u kulatého stolu během ERASMUS DAYS v říjnu 2024. 

https://us.zonerama.com/magdickauwu/Album/1000157273

Zařazeno v kategoriích:

Francouzský jazyk
Erasmus+
Zahraniční spolupráce
Akreditovaný projekt mobilit 2021-27
Výzva 2023
Celý článek...

Letters from Brno

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

5 fotografií

Dne 11. 3. se na Bigy uskutečnilo promítání filmu Letters from Brno a beseda s autorkou filmu

Zařazeno v kategoriích:

Základy společenských věd
Zahraniční spolupráce
Celý článek...

Virtuální prohlídka