Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nejnovější články v kategorii Vybavenost

Chudák nádorová buňka - jiný pohled na nádorovou transformaci

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

Titulní obrázek článku

V pátek 3.3. se od 14 hod uskuteční v odborné učebně biologie přednáška paní doktorky Chalásové z LF MU s názvem Chudák nádorová buňka - jiný pohled na nádorovou transformaci. 
Přednáška je primárně určena pro studenty MOB, ale je otevřená všem zájemcům. Pokud vás dané téma zajímá, jste srdečně zváni. 

Chemický Elixír poprvé na BIGY

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

8 fotografií

Ve středu se na Biskupském gymnáziu konalo první setkání vyučujících chemie z brněnských a jihomoravských základních a středních škol. Chemické centrum dalšího vzdělávání VŠCHT Praha s podporou Elixíru do škol v Brně, jak se projekt jmenuje, se pod vedením RNDr. Jana Taraby věnuje nejen vzájemnému sdílení příkladů dobré praxe z výuky chemie, ale hlavně je zaměřeno na praktickou výuku chemie a dalších přírodovědných předmětů.

DOD na lékařské fakultě MU

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity vám přeje vše dobré do nového roku a srdečně vás zve na pravidelné Dny otevřených dveří. Po ročnících, kdy byli nuceni je omezit na virtuální prostředí, se letos opět můžete sejít tak, jak se z podstaty akce sluší a patří – osobně.

Studenti, kteří by rádi studovali medicínu na LF MU jsou srdečně zváni.  Budete provedeni po jednotlivých pracovištích , včetně nejmodernějšího simulačního centra ve střední Evropě či Anatomického muzea. Jednotlivé studijní programy uchazečům představí jejich garanti i sami studenti, připravení zodpovědět veškeré dotazy.

  • 14. ledna (so) v 9:00
  • 14. ledna (so) ve 12:00
  • 18. ledna (st) v 15:00

Registrovat se na Dny otevřených dveří lze na níže uvedeném odkazu, kde jsou k nalezení také další podrobnosti.

https://www.med.muni.cz/den-otevrenych-dveri/?utm_campaign=Dny%20otev%C5%99en%C3%BDch%20dve%C5%99%C3%AD%20L%C3%A9ka%C5%99sk%C3%A9%20fakulty%20Masarykovy%20univerzity&utm_source=Newsletter%20LF%20MU&utm_medium=email

Přijďte se přesvědčit, že Lékařská fakulta Masarykovy univerzity otevírá možnosti!

 

 

Mendelovy dny 2022 - přednáška Marka Orko Váchy

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku

V rámci Mendelových dnů tohoto roku probíhá spousta přednášek - viz program níže - mezi nimi dnes 2. 11. 2022 přednáška M. O. Váchy z Univerzity Karlovy s názvem Mezi Mendelem a CRISPERy: Genetika, její užití a zneužití v průběhu dějin . Všichni zájemci o účast v projektu ERASMUS s tématem CRISPR jsou srdečně zváni! Přednáška začíná v 18:15 hod v refektáři Mendelova muzea na Mendlově náměstí.

Posilovna na BIGY

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Snopek

Titulní obrázek článku

I v letošním školním roce měli studenti BIGY možnost navštěvovat, ve svém volnu, školní posilovnu. Zájem projevilo přes 40 studentů ve věku od 15 do 19 let. Posilovna byla částečně vybavena speciální gumovou podlahou, multifunkčním strojem a drobným náčiním.

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Volitelné předměty a kroužky
Vybavenost
Celý článek...

Virtuální prohlídka