Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Ing. Věra Helceletová
učitelka
Třídní učitelka 2.C. 
BIOPCVTEVSEB
 Út
 274

Nejnovější články

Kvarta na Bioskopu MU v Brně

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

8 fotografií

V pondělí 21.10.2019 se kvarta A vydala do univerzitního kampusu MU v Brně Bohunicích.

V Bioskopu MU absolvovala program Fyzikální a chemické vlastnosti nerostů - jako první v celém Brně. Program byl náročný, ale poučný.  :-)

Úspěch našich studentů na krajském kole ekologické olympiády Jihomoravského kraje

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

8 fotografií

Ve dnech 2.10. – 4.10.2019 se v Krásensku – Podomí konalo Krajské kolo ekologické olympiády Jihomoravského kraje.

Biskupské gymnázium sem vyslalo družstvo studentů ze SX.B ve složení: Kamila Motalová, Vojtěch Brdečko a Lukáš Pražák (doprovázela je zletilá studentka OK.A Eliška Halouzková)

Kvinta A v brněnské Botanické zahadě

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

10 fotografií

Kvinta A se vydala v pondělí 3.6.2019 do brněnské Botanické zahrady MU. Tato výprava byla vyvrcholením celoročního studia botaniky. Studenti zpacovávali 2 pracovní listy - první se týkal skleníků a druhý venkovních prostor. Navíc si mohli prohlédnout výstavu masožravých rostlin.

Terénní cvičení sexty A, 28.5. – 30.5.2019

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

 – 
19 fotografií

Tři dny strávila sexta A v terénu. Tři dny, kdy nám počasí ukazovalo svou horší tvář. Ale práce mladých biologů proběhla, tak, jak měla.

28.5.2019 jsme byli na Hádech a zkoumali Hádeckou planinku a les.

29.5.2019 jsme byli u Brněnské přehrady. Výzkum se tentokrát týkal vlastností vody stojaté a tekoucí a živočichů, kteří zde žijí.

Studenti 2.C na biologickém výletě v Opatově

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

17 fotografií

Studenti 2.C vyjeli v pátek večer do Opatova, aby zde strávili 5 dnů zkoumáním přírody (a to i geologické) v okolí. Celý týden byl ve znamení hry - "celoopatovky" - hry na zlatokopy. Čtyři družstva mezi sebou bojovala o body při poznávání živé i neživé přírody.

V sobotu jsme našlapali přes 20 km při výletu do Třebíče. Pozorovali jsme zde durbachity (místní syenito-žulové horniny s lehkou radioaktivitou), kochali se největší rosetou třebíčské katedrály a navštívili Židovské muzeum a hřbitov.

Kvarta A v Moravském zemském muzeu – geologie

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

7 fotografií

Kvarta A se vypravila do Moravského zemského muzea na výstavu nerostů, hornin a paleontologie.

Každý student musel vyplnit pracovní list, který se týkal vystavených exponátů. Kromě toho mohl (a musel) obdivovat místní krásnou sbírku kamenů ze všech koutů světa. Exkurze byla vítaným zpestřením výuky geologie.

Krajské kolo geologické olympiády 2019

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

Titulní obrázek článku

V pondělí 8.4.2019 proběhlo Krajské kolo geologické olympiády - v Brně , na ústavu geologie PřF MU, na Kotlářské ulici. Biskupské gymnázium reprezentovalo 12 studentů, což je velký úspěch.

Q.A: Klára Palánová, Aneta Báčová, Anežka Hurtová, Šimon Pokorný, Jana Cibulková, Eva Mu"llerová, Filip Šebek

43. ročník Krajského kola pódiových skladeb

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

4 fotografie

Ve čtvrtek 28.3.2019 proběhla v hale na Lesné přehlídka pohybových skladeb. Byl to už 43. ročník Krajského kola pódiových skladeb. Biskuské gymnázium zde eprezentovala 3 družstva.

Ze sekundy A: Karolína Telecká, Kateřina Telecká, Markéta Burdová, Jolana Skoumalová, Lea Kettmannová, Valentina Štejgerlová, Tereza Třešková a Natalie Kosíková.

Studenti BIGY se účastní Bioskopu na MU v Brně

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

10 fotografií

Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity v Brně nabídla na začátku školního roku středoškolským studentům 2. ročníků a sext možnost účastnit se Bioskopu – Akademie PřF MU pro středoškoláky.

Z naší školy se tohoto projektu účastní studenti 2.C: Magdalena Krátká, Andrea Molíková, Marie Tarabová, Tadeáš Batelka a Luboš Pár, ze SX.A: Markéta Lejdarová a Eliška Mezerová. Každý měsíc v roce pracují na jiném z ústavů MU. Absolvovali už kurzy na ústavu experimentální biologie, ústavu biochemie, geografickém ústavu, ústavu antropologie, fyzikálním ústavu, centru pro výzkum toxických látek a ústavu chemie. Čeká je ještě ústav geologických věd, ústav botaniky a zoologie a ústav matematiky a statistiky.

Virtuální prohlídka