Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Martina Tinková
učitelka
Předsedkyně předmětové komise Francouzský jazyk
KFJKfjnFRJ
 dle domluvy
 169

Nejnovější články

STUDIJNĚ-POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO PAŘÍŽE

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Titulní obrázek článku
 – 

Kabinet francouzštiny zve všechny studenty vyššího gymnázia, kteří májí zájem objevit nádherné hlavní město Francie PAŘÍŽ. Ve dnech 27.4.-1.5.2015 se uskuteční studijně poznávací zájezd do Paříže a Versailles. Cena zájezdu je 5550Kč.

Přílohy

 Program zájezdu + přihláška [33 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Francouzský jazyk
Celý článek...

DELF SCOLAIRE

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Upozorňujeme studenty, že zápis ke zkouškám DELF SCOLAIRE končí zítra tj. 7.11.2014 v 10 hodin. Prosíme všechny, kdo mají o zkoušku zájem,nechť přinesou přihlášku a zápisné!!!!!Po tomto termínu NENÍ možnost se ke zkouškám přihlásit.

Těšíme se na vás.

MEZINÁRODNÍ ZKOUŠKA Z FRANCOUZŠTINY – DELF SCOLAIRE

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Titulní obrázek článku

Studenti mají na naší škole možnost složit mezinárodní zkoušku z francouzského jazyka tzv. DELF SCOLAIRE. Termín konání zkoušky je v týdnu od 24.-28.11.2014. Studenti, kteří mají zájem se zkoušky zúčastnit, prosím vyzvedněte si přihlášku v kabinetě francouzštiny č. 168. Zápisy ke zkouškám probíhají od 3.-7.11.2014 také v kabinetě francouzštiny.

Soutěž "Obrázkový slovník"

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Titulní obrázek článku
 – 

Soutěž " Obrázkový slovník" - pro studenty primy, sekundy, tercie, kvarty


Výtvarná soutěž pořádaná u příležitosti Evropského dne jazyků 2014 v České republice

Soutěž trvá do 01.09.–23.10.14. Odměna pro 3 nejúspěšnější autory je přehrávač MP4 a pro dalších sedm knižní poukázky v hodnotě 500Kč. 

Vysokoškolské studium ve Francii

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Milí studenti,

v pondělí 6.10.2014 budeme mít možnost přivítat na půdě našeho gymnázia ředitele francouzské vysoké školy Sciences Po Paris (Pařížský institut politických studií, www.sciencespo.fr), která každoročně nabírá v České republice studenty pro víceoborové studium v oblasti společenských věd, a to zejmena prostřednictvím své pobočky v Dijonu,  jejímž je pan Lukáš Macek ředitelem.

Evropský den jazyků

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Pojďte slavit s námi!

Víte, že na světě existuje několik tisíc jazyků? A kolik jazyků znáte, tolikrát jste člověkem? Vyzkoušejte si vaše znalosti při Evropském dni jazyků a to v pátek  26.9. 2014.

A jak se můžete jazykového dne zúčastnit? Při příchodu do školy si vyzvedněte seznam jazyků, kterými mohou vaši profesoři zahájit v pátek výuku. Poznáte o jaký jazyk jde? Pokud ano, do seznamu napište jméno vyučujícího. Je možné, že jeden jazyk použije více profesorů, nevadí, alespoň můžete srovnat správnou výslovnost. Vyplněný a podepsaný seznam odevzdejte v pátek do 17hod do boxu u kabinetu francouzštiny. 10 nejúspěšnějších studentů, bude odměněno.  Malá nápověda bude na nástěnce v hale.

Jak chutná Francie

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

6 fotografií

Dne 13. 6. 2014 se tři úspěšní řešitelé soutěže "Jak chutná Francie" zúčastnili slavnostního předání cen na francouzské ambasádě v Praze.

David Janoška (Q.B) dostal ocenění za účast, Marie Margoldová (Q.B) získala knižní a gastronomickou odměnu za 13.místo a Tereza Sovová (Q.B) vyhrála 1.místo v konkurenci 200 účastníků. Za úspěšnou práci pojede na víkend se svou maminkou do Paříže.

Konverzační soutěž ve francouzštině

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

2 fotografie

Dne 25.2.2014 proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve francouzském jazyce.

Soutěže se zúčastnili zájemci ze tříd: SepA, 3.A, KvintaB, Kvarta B.
Studenti přednesli krátký monolog na zadané téma, dialog s rodilým mluvčím a pro některé kategorie byl zařazen i popis obrázku. Soutěž jsme zakončili drobným občerstvením.

Předání diplomů DELF

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

17 fotografií

Dne 27.5. 2014 proběhlo slavnostní předání francouzských diplomů DELF v učebně č. 168. Diplomy studentům předala ředitelka

francouzské aliance Madame Aude Martin. Nejúspěšnější studenti obdrželi od AF malý dárek. Předávání diplomů proběhlo v přátelské atmosféře, kterou doplnilo nejenom drobné občerstvení, ale předvším přítomnost paní profesorky Ševčíkové. Celkový počet studentů kteří úspěšně složili zkoušku DELF je tento:

Zařazeno v kategoriích:

Jazykové zkoušky
Francouzský jazyk
Úspěchy
Žáci
Celý článek...

Setkání kolem Pierra de Marivaux

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Dne 30.4. 2014 navštívili studenti SeptimyA a Sexty A divadelní představení "LA DISPUTE" (SPOR) v divadelním studiu MARTA. Byl nám předveden pomyslný dialog Pierra de Marivaux s Fellinim a markýzem de Sade v podání dvanácti mladých herců z Vysoké školy divadelní v Lyonu (ENSATT). Představení tedy bylo celé ve francouzštině. Po představení měli studenti možnost diskuze s herci. Myslím, že se všichni shodneme, že to byl velmi zajímavý zážitek.

Virtuální prohlídka