|

Autorka: Ing. Věra Helceletová

–

V úterý 29.11.2016 se vydala malá výprava šachistů BIGY do střediska volného času v Lužánkách. Konal se zde totiž Městský přebor škol v šachu.

Starší studenti BIGY získali skvělé 3. místo a jen o půl bodu jim tak unikl postup do krajského kola.

3. Biskupské gymnázium (14 Body/35,00 S-B)

–

V pátek 2. 12. se šest studentů naší školy zúčastnilo finále španělské olympiády, které se konalo na filozofické fakultě MU. V 1. kategorii nás reprezentovala Marie Hudcová (SXB), Adam Havlíček (SXB), Belinda Buličičová (4.A), Terezie Novotná (4. C) a Jakub Ševčík (3. A). V kategorii pokročilých soutěžila Michaela Bohušová (OKB). V 1. kategorii se na krásném 5.-6. místě umístili Marie HudcováAdam Havlíček, ve 2. kategorii získala vynikající 4. místo Michaela Bohušová.

Soutěž v německém jazyce

Vydáno:

|

–

V pondělí 5. 12. od 14 hodin se v učebnách 162 a 164 uskuteční školní kolo soutěže v němčině, a to v následujících kategoriích:

Kategorie II.B: tercie a kvarta

Kategorie III.B: kvinta-septimy, 1.-3. ročník

Mohou se přihlásit i studenti, kteří mají trvalou možnost komunikovat německy mimo výuku, budou mít své kategorie podle ročníku. Přihlašovat se můžete u svých vyučujících němčiny. Nejlepší v obou kategoriích postupují do okresního kola a první tři obdrží věcné ceny. Těšíme se na vaši účast :)

Sv. Mikuláš ve školce

Vydáno:

|

Autorka: Bc. Marie Jelečková

–
29 fotografií

Navštívil nás sv. Mikuláš s anděly a povzbudil nás ke konání dobra.

Výsledky školního kola Astronomické olympiády

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

–

Již tradičně v průběhu listopadu a prosince proběhlo školní kolo Astronomické olympiády. Letos se tohoto kola zúčastnilo 14 studentů vyššího gymnázia a 58 studentů nižšího gymnázia. Výsledky školního kola jsou v příloze.

Limit pro postup do krajského kola je 10 bodů pro studenty vyššího gymnázia a 20 bodů pro studenty nižšího gymnázia. Studenti 3. a 4. ročníku VG už mají zadání krajského kola k dispozici na http://olympiada.astro.cz  pro ostatní kategorie budou úlohy zveřejněny 9.1. 2017.

Konverzační soutěž v němčině

Vydáno:

|

–

V pondělí 5. 12. proběhlo na naší škole konverzační kolo soutěže v němčině. Soutěžili jsme ve dvou kategoriích, jejichž absoutní vítězové postupují do okresního kola. S úkoly se při soutěži nejlépe vypořádali tito studenti:

27 fotografií

V úterý 6. prosince se dvě skupiny španělštinářů (sexta B, 3. A a 3. B) zúčastnily workshopu, který pořádala filozofická fakulta MU v prostorách Moravské zemské knihovny. V úvodní prezentaci jsme se seznámili s obdobím španělského Zlatého věku, blíže jsme poznali život Cervantese a okolnosti vzniku jeho nejslavnějšího díla – Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha.

Recitační soutěž na Bigy

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Nora Janečková

–
76 fotografií

Do pátého ročníku recitační soutěže na Bigy se přihlásilo 12 studentů. Na prvním místě se umístila Kateřina Zaplatilová z 1.A s neotřelým textem od Václava Klimenta Klicpery. Na druhém místě skončila Vilma Pazderová z 2.C a třetí obhájila Eliška Jeřábková z QB.

O letošní ročník byl zvýšený zájem a studenti především z prvních ročníků ukázali, že nová krev na škole má co nabídnout. Recitátorky postupují do městského kola Wolkrova Prostějova a do recitační soutěže Čtvrtlístek. V porotě usedli Lenka Valasová, Ilja Doležalová, Vít Slíva, Nora Janečková a moderátorka ČT Lenka Solanská.  Ta zdůraznila, že úroveň soutěže byla vysoká a že recitace je důležitá nejenom pro ty, kteří mají chuť v ní soutěžit, ale pro všechny, protože vyjádřit se zřetelně a jasně se v životě bude hodit každému a právě takové přehlídky se mohou ukázat jako velmi dobrá praxe do budoucna.

Recitační soutěž

Vydáno:

|

–

Vážené recitátorky a recitátoři vyššího gymnázia,

zveme Vás do soutěže. Ta se uskuteční 6. prosince ve 14 hodin ve studovně. Texty odevzdejte Noře Janečkové nebo Lence Valasové do 30. 11. Vítány jsou přirozené přednesy, ve kterých koresponduje Váš věk s tématem. Pokud máte pochybnost, poraďte se se svým češtinářem. Těšíme se na Vás.