Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Akce ve školním roce 2016/2017

Fotosoutěž pro amatérské fotografy s ERASMUS+

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

Fotíte rádi? Máte doma v počítači spoustu fotek? Zapojte se do soutěže, kterou již po osmé vyhlašuje Dům zahraničních služeb. Tentokrát je téma "Nevšední zážitky všedních dnů". Bližší informace k soutěži najdete zde: http://www.naerasmusplus.cz/file/2175/dzs_fotosoutez2016_web-pdf/

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Soutěže
Biologie
Celý článek...

Filmový cyklus (nejen) pro středoškoláky 2016/2017

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Ilona Doleželová

 – 

Přijměte pozvání na 27. ročník Filmového cyklu (nejen) pro středoškoláky, který obsáhne šest/devět snímků evropské i světové kinematografie. Proběhne v kině Art (pondělí, úterý, středa, většinou první týden v měsíci), můžete si vybrat, který den se vám hodí více. Permanentka do kina Art stojí 360 Kč, cyklus trvá od října 2016 do března 2017, obsahuje 6 projekcí, důvodem zkrácení cyklu je plánovaná rekonstrukce kina Art. Začátky představení v kině Art jsou téměř vždy v 18 hod. Čtvrtky budou nově vyhrazeny 9 projekcím v kině Lucerna (říjen 2016 až červen 2017). Začátky představení jsou opět v 18h, permanentka stojí 450 Kč.

Přílohy

 Podrobný program [508 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Hudební výchova
Celý článek...

9 x JAZZ! na podzim 2016

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Ilona Doleželová

 – 

Nabízíme studentům a příznivcům jazzu permanentku na cyklus 9 špičkových podzimních jazzových koncertů ve Staré Pekárně za 240Kč pro studenty (480Kč pro dospělé). Neobávejte se jazzu, je to krásný a svobodný hudební žánr! Účinkují: Adriano Trindade & Los Quemados, Fekete Jeno & Horváth Misi, Ostrich Quartet, Sax & Crime, Petra Bornerová Trio + Drity Deep, Zsolt Kaltenecker's 1705 Trio, Khalif Wailin Walter Band, Hoochie Coochie Band, Chocofly.

Kulturní kalendář kabinetu hudební výchovy 2016/2017

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Ilona Doleželová

 – 

Kabinet hudební výchovy srdečně zve studenty, zaměstnance BIGY a kulturní nadšence do divadla.

 

FESTIVAL JANÁČEK BRNO

9. října, neděle, od 15:00, Janáčkovo divadlo, opera

Leoš Janáček
KÁŤA KABANOVÁ
Libreto k opeře si s použitím českého překladu Ostrovského dramatu Bouře Janáček vytvořil sám. Příběh Káti strádající v područí tvrdých tradic kupecké společnosti carského Ruska. Marně v pokryteckém prostředí touží po lásce a nakoce obětuje vlastní život, jen aby unikla.
Dirigent: Ondrej Olos
Režie: Robert Carsen
Cena: student 105 Kč (dospělý 210 Kč)

Expedice Albánie 2016

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Kubíček

 – 
13 fotografií

Mirëdita

Ač znaveni a nevyspaní, právě jsme byli našim vodžou donuceni k napsání této krátké zprávy o našem putování za krásami hor Albánie a Černé Hory. Právě sedíme ve vlaku a za hodinu nás čeká nepříjemný návrat do každodenní reality. Naše dobrodružství začalo v pátek 2. září v 16 hodin, kdy jsme měli domluvený sraz ve vestibulu hlavního vlakového nádraží, odkud jsme se vlakem vydali napospas horám. Hned první den jsme se vydali na nejnáročnější výšlap, a to na druhou nejvyšší  horu Albánie Maja Jezerces (2694 m.n.m). Odměnou za tuto námahu nám byl nádherný výhled a koupel v horském jezírku. Následující den jsme pokračovali s plnou polní směrem do albánského Tèthu, kde jsme se setkali se vstřícností a pohostinností místního obyvatelstva a kvůli špatnému počasí zde zůstali i další den. I přes neustávající déšť jsme pak pokračovali směrem do Valbone. Po cestě nás velmi překvapila nezištná pomoc místního rodáka Petera, který se o nás postaral. Z Valbone jsme se za občasných přeháněk vydali do Ceremi kde jsme okusili místní chléb a pokračovali dál do sedla. Tam jsme rozbili tábor a s výhledem na krásné hory se uložili k spánku. Poslední den nás čekala nejsnadnější část cesty, sestup do města Plavu, čímž jsme se po bezproblémovém překročení hranice opět ocitli na území Černé Hory. Zde jsme smyli týdenní špínu v místním krásném jezeře a poslední večer, stejně jako všechny předešlé zakončili zpěvem našich krásných lidových písní. A nyní, po dlouhém cestování vlakem opět vjíždíme do naší vlasti. Tímto tedy připijme na zdraví našemu panu profesorovi Kubíčkovi, bez kterého by se tato úžasná expedice nekonala. 

Magické Irsko - změna termínu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jana Šimíčková

Titulní obrázek článku
 – 

Upozorňuji, že termín studijně-poznávacího zájezdu do Irska byl změněn na 3. 9. 2016 – 13.9.2016, stále se můžete hlásit.

Navštívíme Irskou republiku, Dublin, prehistorické a přírodní památky,  i Severní Irsko a Belfast.

Zájezd je určen všem studentům od kvart výše.

Projektový týden kvart 2016 – ZÁKULISÍ VELKOMĚSTA

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

 – 

Tradiční projektový týden kvart letos probíhá trochu netradičně. Studenti se již v červnu přihlásili k některému z nabízených témat. Vybrané téma každá skupina zpracuje co nejpodrobněji, potřebné informace si zajistí samostatně a v pátek 23.9. 2016 své poznatky odprezentuje. Prezentace bude probíhat formou veletrhu. Každá skupinka vytvoří stánek, u kterého bude stát, vystavovat materiály a komentovat zájemcům svou práci.  Přihlášená témata, požadavky na výstupy z projektu i organizační pokyny  jsou uvedeny v příloze.

Oktáva B na literárně historické exkurzi v Praze

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

 – 
5 fotografií

Oktáva B odjela ve středu 14.9.2016 za ranního kuropění vlakem do Prahy na literárně historickou exkurzi.

Provázelo nás krásné počasí a zajímavý program. Třída obdivovala ve dne krásy hlavního města a v noci kulturu místních divadel. Nejvíce studenti hodnotili inscenaci Želary v divadle Rokoko.

Virtuální prohlídka