Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Magdalena Hamingerová

–

Soutěže Matematický klokan se v letošním roce zúčastnilo 382 studentů Biskupského gymnázia.

15 fotografií

V pátek 18. března se studenti primy B našeho gymnázia zúčastnili tradiční akce na podporu dětského čtenářství – Noci s Andersenem (noc plná pohádek, příběhů a básniček). Večer začal společným čtením pohádky Hanse Christiana Andersena – Křesadlo. Následovala bojová hra, která pomohla dětem zjistit velké množství informací o životě a díle tohoto známého autora. Po velké hostině si navzájem zahráli pohádky na vybraná témata a tvořili vlastní básničky na různé motivy. Odměnou za jejich nasazení ve všech aktivitách jim byly malé dárky v podobě záložek do knihy, několik sladkostí a pohádka na dobrou noc. Ráno se všichni plni dojmů rozloučili a již se těšili na další ročník...

Matematický klokan 2016 – výsledky kategorie Kadet a Junior

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

–

Pro netrpělivé zájemce o výsledky dnešní soutěže Matematický klokan přinášíme výsledky kategorií Kadet a Junior. Z každé třídy je uvedeno pořadí na prvních 3 místech případně i na dalších místech, pokud dosažený počet bodů byl alespoň 80.

Letos 100 bodovou hranici zatím překonalo 5 studentů, 120 bodů získal Filip Šalomon z karty B.  Gratulujeme !

–

Studenti BIGY, pojďte dát průchod své fantazii a přitom se i něco naučte a třeba i vyhrajte nějakou cenu. PK Chemie vyhlašuje na měsíc duben 2016 soutěž pro studenty 1. ročníků a kvint o nejlepší a nejoriginálnější PSP. Pokud by se soutěže chtěl zúčastnit i někdo z ostatních ročníků, je potřeba se domluvit se svým vyučujícím chemie. Soutěž je vyhlášena pro jednotlivce i týmy (max. 3. studenti), kdy jediným limitujícím faktorem je formát vytvořené tabulky A3 (dva velké sešity). Studentské práce prosím odevzdávejte v papírové nebo elektronické formě nejpozději do 22. 4. (Pa) v kabinetu chemie (dv. 239) nebo Dr. Tarabovi. Odborná porota z řad vyučujících přírodovědných předmětů vybere ty nejlepší práce a k nim pak následně proběhne internetové hlasování. PK Chemie pro účastníky a výherce připravila zajímavé a v chemii užitečné ceny.

Vynikající výsledky v krajském kole soutěže ve španělštině

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Petr Koutný

–
3 fotografie

V úterý 22. března se konalo krajské kolo soutěže ve španělštiny, kde jsme měli ve dvou kategoriích celkem čtyři zástupce. Ve 2. kategorii určené pro pokročilé studenty (více než 3 roky výuky španělštiny) se na 1. místě umístila Pavla Kvasnicová z oktávy A a na 3. místě Anna Homolová z kvinty B. V 1. kategorii (studenti věnující se španělštiny max. 3 roky) se na 3. místě umístila Terezie Novotná ze 3. C a na 7. místě Olivie Ivančíková z kvinty B.

Městské kolo Středoškolské odborné činnosti (SOČ)

Vydáno:

|

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

–

23. 3. 2016 na gymnáziu Terezy Novákové v Brně proběhlo městské kolo Středoškolské odborné činnosti (SOČ). Biskupské gymnázium  Brno reprezentovali dva studenti: Marie Margoldová (SpB) a Ondřej Andrla (3.C). V porotě oboru Biologie zastupovala BIGY Prof. Yveta Reiterová a v oboru Chemie Prof. Jan Taraba. Marie Margoldová s prací v oboru Zdravotnictví na téma „Stanovení faktoru XIII., srovnání manuální a automatizované metody“ získala krásné 2. místo a postupuje do krajského kola SOČ. Ondřej Andrla s prací v oboru Informatika na téma „Segmentace cévního řečiště ze snímků očního pozadí“ se umístil na 6. místě. Studentům za PK Biologie gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v jejich budoucí vědecké práci.