21. Ples Bigy
Vydáno:
|Autor: Bronislav Berník
Přinášíme Vám videoreportáž z 21. plesu Bigy :-)
Vydáno:
|Autor: Bronislav Berník
Přinášíme Vám videoreportáž z 21. plesu Bigy :-)
Vydáno:
|Autor: Bronislav Berník
Erika Bezdíčková měla na naší škole přednášku s následnou besedou o holocaustu, zločinech 2. světové války a o životě Židů po válce. O paní Bezdíčkové natočila dokument Olga Sommerová, ze kterého jsou některé záběry reportáže. Erika Bezdíčková napsala autobiografickou knihu Moje dlouhé mlčení, kterou zde také představila. Velmi si vážíme její návštěvy a tímto jí ještě jednou děkujeme.
Vydáno:
|Autor: Mgr. Jakub Zatloukal
V příloze najdete podrobné info.
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Lenka Dobrovolná
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Jitka Piskačová
V současné době mohou úlohy domácího kola řešit studenti sekund až septim.
kategorie B, C, D (3.roč + septima, 2.roč. + sexta, 1. roč. + kvinta):
V domácím kole máte za úkol vyřešit7 úloh a prostudovat fyzikální studijní témata, která byla publikována jako brožury Knihovničky fyzikální olympiády. Jeho úkolem je vás jednak seznámit s typem úloh, které se v dané kategorii mohou v dalších kolech vyskytnout, a hlavně také prověřit vaši schopnost tyto úlohy řešit.
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Drahoslava Bušinová
7. 2. 2013 se na Pedagogické fakultě konalo
meziškolní finále soutěže v ANJ
ENGLISH CUP.
V kategorii PET / úroveň B1/
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Martina Malinová
Chemie je všude kolem nás! Nevěříte?
Díky chemii lze vyrobit sýry, salámy, víno, pivo, ale i oblečení, plasty, šperky... Chemie je velkým pomocníkem, díky kterému pijeme čistou vodu a jezdíme moderními automobily. Chemické procesy probíhají neustále i v našem těle.
Zachyťte objektivem svého fotoaparátu okamžik, který jakkoli s chemií souvisí. Zapojit se může každý! Své snímky nechejte vyvolat nejlépe ve formátu A4 (210 x 297 mm), opatřete je zajímavým názvem, připojte svoje jméno a třídu. Poté zaneste své dílo do kabinetu chemie (prof. Malinové).
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Jitka Tarabová
Věnujete se ve volném čase nějaké zálibě, která souvisí s vědou?
Či dokonce vědecky pracujete a něco nového objevujete? Sestrojili jste jednoduchou pomůcku či strojek? Vymýšlíte nové hlavolamy? Vytváříte různé modely těles či jiných útvarů. Či se Vám podařilo vytvořit nějaký zajímavý počítačový program k zopakování učiva?
Máte nějaký nápad, jak zlepšit výuku některé části biologie, chemie,i fyziky, matematiky
(třeba vhodnou výukovou pomůckou, experimentem atd.)
Nebo jste pouze někde objevili nějaký pokus, který stojí za to, aby si ho vyzkoušeli i ostatní? Všechny Vaše objevy nás zajímají. Pro motivaci, jak má práce vypadat, se můžeš podívat i na web na předešlé ročníky této soutěže (v sekci Ze života školy – Soutěže).Práce budou průběžně doplňovány.
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová
Máte pocit, že český vzdělávací systém je skvělý? Nebo to vidíte jinak? Kde se česká škola nachází? Co naše školství potřebuje? Co (se) máme ve škole učit? Co dělat pro to, abychom (se) učili rádi? Mají v českém školství probíhat změny? Jaké? Můžeme to nějak ovlivnit?
K těmto i dalším otázkám máte možnost se vyjádřit nejen v kabinetě, sborovně, na chodbě, ve třídě, doma, v restauraci, ..... ale můžete se zapojit do kampaně Česko mluví o vzdělávání.
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Jitka Tarabová
V rámci posledních vyučovacích hodin před vánocemi se studenti sekund zapojili do samostatného projektu „Hmyz“. V hodinách byli rozděleni do skupinek a každá skupinka měla za úkol samostatně zpracovat určitou skupinu hmyzu. Výsledek jejich práce můžete spatřit na velkém bílém plátně v jejich kmenových učebnách (SekundaA-238), (SekundaB-139) nebo se můžete kouknout na přiložené fotografie.