Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Petr Koutný
učitel
Předseda předmětové komise Německý jazyk
NEJKNJKnjnKSJSPJ
 Po
 161

Nejnovější články

Studijní pobyt v Melku - pohovor

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Titulní obrázek článku
 – 

Pohovor se zájemci o studijní pobyt v Melku se uskuteční v úterý 13. 11. od 12.45 hodin v učebně č. 162.

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Zahraniční spolupráce
Interreg: Bigy – Melk
Celý článek...

Úspěchy v soutěži Ibérica creativa

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 
3 fotografie

Také letos jsme poslali výtvarné práce našich studentů do soutěže Ibérica Creativa, který organizuje Festival Ibérica ve spolupráci s Filozofickou fakultou Masarykovy univerzity. Letos byla tématem soutěže, v níž studenti mohou předvést svůj kreativní potenciál a vztah k hispánské a iberoamerické kultuře, slunná andaluská Sevilla. Ve svých kategoriích zvítězili Otakar Mikulka (kvarta B) a Veronika Grossová (kvinta B). Čestné uznání získala Anežka Hlaváčová (kvinta B). Všem zúčastněným studentům děkujeme za krásná díla a vítězům blahopřejeme!

Návštěva kouzelníka ze Salvadoru

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Titulní obrázek článku
 – 

V květnových dnech jsme na naší škole přivítali Maria Sierru ze Salvadoru, který je ve Střední Americe známý svými kouzelnickými vystoupeními. V hodinách kvinty B, 1. a 2. ročníku vyrobil sníh, vyčaroval míčky a peníze a předvedl i poněkud rizikovější trik s hřebíkem ukrytým pod kelímky. Zároveň nás obeznámil s poněkud drsnou realitou své země. Muchas gracias, Mario!

Soutěž Ibérica creativa

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Titulní obrázek článku
 – 

V rámci flamenkového festivalu Ibérica (27.6-1.7, www.iberica.cz) je vyhlášena výtvarná soutěž pro žáky a studenty ZŠ, SŠ a gymnázií. Téma soutěže sami organizátoři barvitě popisují takto: "Letošním tématem je andaluská Sevilla, město oplývající nejen bohatou historií a mimořádnou kulturou, ale také krásnou architekturou plnou hýřivých barev a rozmanitých tvarů. Jedním z charakteristických dekoračních prvků exteriérů ve veřejném prostoru jsou i tradiční kachličky. Díky nim je výzdoba velmi působivá a dodává městu nezaměnitelný ráz i jedinečné kouzlo". Díla můžete odevzdávat vyučujícím španělštiny do 5. června. Vítězové budou vyhlášeni v rámci festivalového programu. Bližší informace najdete v příloze.

Přílohy

 Propozice soutěže Ibérica creativa [461 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Španělský jazyk
Soutěže
Celý článek...

Vítězství v celostátním kole španělské olympiády

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 
6 fotografií

Ve čtvrtek 19. 4. reprezentovala naši školu ve finále španělské olympiády Anna Homolová ze septimy B. V konkurenci vítězů krajských kol ČR dokázala v kategorii II zvítězit :)

Děkujeme za vynikající výkon a k tomuto obrovskému úspěchu srdečně gratulujeme!

Konverzační soutěž v němčině – okresní kolo

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

Také v letošním školním roce se naši studenti účastnili okresního kola konverzační soutěže v němčině. V kategorii II.B se na vynikajícím 3. místě umístila Markéta Kampánová z kvarty A. V kategorii III.A nás velice zdatně reprezentoval David Kettmann z 1.A, který obsadil 7. místo.

Vynikající úspěch v konverzační soutěži ve španělštině

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

Ve čtvrtek 15. 3. se konalo krajské kolo konverzační soutěže ve španělštině. Naši školu velice úspěšně reprezentovaly studentky Hana Válková (3.B), Barbora Ondroušková (3.C), Kateřina Vičíková (OKB) a Anna Homolová (SPB). Ve II. kategorii zvítězila Anna Homolová a postoupila do celostátního kola! Na krásném 4. místě skončila Kateřina Vičíková. V I. kategorii předvedly krásné výkony Hana Válková, která obsadila 4. místo, a Barbora Ondroušková, které patří 8. místo.

Konverzační soutěž ve španělštině – školní kolo

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

Ve středu 21. února se konalo školní kolo soutěže ve španělštině. Z kategorie I postupují do krajského kola Hana Válková (3.B)Barbora Ondroušková (3.C). V kategorii II nás v krajském kole budou reprezentovat Kateřina Vičíková (OKB) a Anna Homolová (SPB). Děkujeme všem soutěžícím za zdatnou účast, vítězům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole!

Španělský jazyk – volitelné a nepovinné předměty 2018/2019

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Titulní obrázek článku

Volitelné předměty pro školní rok 2018/19

NÁZEV PŘEDMĚTU:      Konverzace ve španělštině

URČENO PRO ROČNÍK:  kvarty, kvinty, sexty, septimy, 2. + 3. ročník

PŘEDMĚT JE:  volitelný ( pro septimy a 3. roč., rozsah 2 hodiny týdně) nebo nepovinný (pro kvarty, kvinty, sexty a 2. roč.) Studenti kvart a kvint si volí Konverzaci ve španělštině jako nepovinný předmět v rozsahu 1 hodiny týdně, studenti sext a druhých ročníků v rozsahu 2 hodin týdně.

Zařazeno v kategoriích:

Volitelné předměty a kroužky
Španělský jazyk
Celý článek...

Úspěchy ve finále španělské olympiády

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Titulní obrázek článku
 – 

V pátek 1. prosince se na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity konalo finále tradiční soutěže Olimpiada del Mundo Hispano, kterou pořádá FF MU pro více než desítku škol z České republiky. V obou kategoriích měla každá škola maximálně 5 zástupců a naši studenti se v silné konkurenci rozhodně neztratili:

Virtuální prohlídka