Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Alena Charvátová
učitelka
Třídní učitelka 2.C. Předsedkyně předmětové komise Anglický jazyk
ANJKAJ
 Po
 215

Nejnovější články

Studijně – poznávací zájezd do Skotska

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alena Charvátová

Titulní obrázek článku
 – 

V letošním školním roce nabízíme studentům vyššího gymnázia studijně – poznávací zájezd do Skotska v termínu od   1. 5. 2020 – 9. 5. 2020.

Vzhledem k tomu, že zájezd dosud není naplněn, prodlužujeme termín pro odevdání přihlášek do 15. 1. 2020.

Poetry Night 2019

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alena Charvátová

Titulní obrázek článku
 – 

Ve středu 11. 12. v 18. 00 se v Místogalerii na Skleněné louce, Kounicova 23,  koná již 4. ročník BIGY Poetry Night. Přijďte si poslechnout recitaci poezie slavných básníků i autorské tvorby, doplněné hudbou a zpěvem. Těšíme se na Vás.

Amnesty International: Write for Rights 2019 BiGy

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alena Charvátová

Titulní obrázek článku

Na BiGy se 10. prosince uskuteční Maraton Dopisů Amnesty International. Letošní Maraton je věnován mladým lidem do 26 let, kterým jsou upírána jejich práva. Abyste jim v boji s bezprávím pomohli, můžete za ně napsat dopis.
Dopisy se budou psát v zásuvkárně od 8:00 do 15:00 hodin, a budeme je psát v anglickém jazyce. Akci bude pořádat Tercie A a všichni se na vás těší! 

Ručně psaný dopis poslaný v obálce je v dnešní digitální době nástroj, který má obrovskou sílu a může přispět k tvorbě mezinárodního tlaku na světové autority. Když s nimi zaplavíme kanceláře mocných, daří se nám dosáhnout propuštění nebo zlepšení podmínek u víc než třetiny těch, za které bojujeme.

New Zealand Days at BIGY

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alena Charvátová

 – 
23 fotografií

Ve čtvrtek 28. 11. jsme na BIGY přivítali maorskou kulturní skupinu Whakaari Rotorua z Nového Zélandu. Její členové nám kromě zajímavého vyprávění o kultuře původních obyvatel Nového Zealandu, zpěvu a tance, také umožnili nejen shlédnout, ale i si vyzkoušet hromadný bojový tanec HAKA. Tento tanec má dodat odvahu bojovníkům a zároveň zastrašit nepřítele. V pátek o velké přestávce pak někteří studenti tento tanec předvedli ostatním.

Studijně-poznávací zájezd tercií do Velké Británie

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alena Charvátová

 – 

Anglie a tercie A,B

V prvním červnovém týdnu se studenti tercií, spolu se svými učiteli anglického jazyka, vydali do Velké Británie. Cílem bylo nejenom seznámit se s památkami a reáliemi, které znají z učebnic angličtiny, ale především vyzkoušet znalost  angličtiny v praxi. . Program byl koncipován tak, abychom za tuto krátkou dobu stihli nejen navštívit nejznámější památky, ale poznat i historii této krásné země.