Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. et Mgr. Martin Doležel
učitel
Předseda předmětové komise Latina
DEJHisnHUCLATHIS
 St
 236

Nejnovější články

Dějepisný tým Bigy byl přijat nejvyššími ústavními činiteli

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. et Mgr. Martin Doležel

26 fotografií

Dějepisný tým Bigy ve složení Šimon Janík (OkA), Oliver Šimíček (OkA) a Vojtěch Lata (SpA) byl společně s panem ředitelem Karlem Mikulou ve středu 17. ledna 2024 přijat nejvyššími ústavními činiteli v Praze.

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Úspěchy
Dějepis
Učitelé
Žáci
Celý článek...

Projektový týden latiny a dějepisu

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. et Mgr. Martin Doležel

Titulní obrázek článku

V rámci projektového týdne sext a 2. ročníků pořádají předmětové komise latiny a dějepisu exkurzi do severní Itálie (Ferrara, Bologna, Florencie, Ravenna), která se uskuteční ve dnech 1.-6.10.2023 . Přihlašování účastníků proběhne ve čtvrtek 14.9.2023 od 7:00 v kabinetě dějepisu. Kapacita: 35 míst. Bližší informace v kabinetě dějepisu.

Přílohy

 Projektový týden latiny a dějepisu [1 MB]

Zařazeno v kategoriích:

Latina
Projektové týdny
Dějepis
Celý článek...

Dějepisný tým Bigy v Bruselu

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. et Mgr. Martin Doležel

 – 
32 fotografií

Ve dnech 18.-20. března 2019 navštívil dějepisný tým Bigy (Jiří Balabán, Jakub Urban, Adam Janík, Martin Doležel) společně s organizátorkami dějepisné soutěže "hlavní město Evropy" Brusel. Stalo se tak na pozvání slovenského europoslance, bývalého ministra zahraničí SR Eduarda Kukana. Dějepisný tým se v Bruselu setkal rovněž s českými europoslanci Jaromírem Štětinou a Pavlem Svobodou a s tiskovým poradcem Markem Hannibalem. Během velmi pestrého programu, v němž  nechyběla též návštěva zasedání zahraničního výboru Evropského parlamentu, měl dějepisný tým možnost seznámit se s fungováním Evropského parlamentu, Evropské komise a Evropské rady. Celý pobyt se nesl v pohodovém duchu a všichni účastníci na něj budou dlouho vzpomínat!:)

Virtuální prohlídka