|

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

–
3 fotografie

Dne 22. 3.2013 se v Praze na Vysoké škole finanční a správní uskutečnil už třetí ročník šachového turnaje družstev studentů středních škol se zastoupením z celé ČR. Podle vyjádření organizátorů se zde sjela celá šachová elita v dané věkové kategorii. Turnaje se zúčastnilo i družstvo z BiGy Brno ve složení O. Hájek (2.A), V. Ondračka (SxA), P. Zuziak (1.C) a Š. Rous (Q.A), kdy v celkovém hodnocení se ziskem 16.5 bodu obsadili skvělé 8. místo. Za zmínku stojí například duel mezi BiGy Brno a týmem z Gymnázia Matyáše Lercha, který naši šachisté zvládli na výbornou, kdy celkový výsledek byl naprosto jednoznačný 4:0.

2 fotografie

Ve středu 20. března se na Ministerstvu zahraničních věcí vyhlašovaly výsledky soutěže Frankofonie 2013. Z úctyhodného množství účastníků (406 z celé ČR) bylo nominováno 15 kandidátů. Mezi nimi i Zdeněk Lengál ze 3. C.

V soutěži zvítězil a svou výhru obdžel přímo z rukou francouzského velvyslance, pana Pierra Lévyho. Srdečně mu blahopřejeme a doufáme, že si v létě pořádně užije svou výhru: deset dnů v Paříži.

Naši studenti ve finále Logické olympiády

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

Titulní obrázek článku
 –

Dne 26.listopadu 2012 se v Míčovně Pražského hradu  uskutečnilo finále Logické olympiády.  Do finále postupovalo z každé kategorie  65 nejlepších řešitelů krajských kol. Naše gymnázium letos ve finále skvěle reprezentovali 3 studenti:

Kategorie V. = střední školy

V pátek 15.11.2012 se v Domu dětí a mládeže v Lužánkách konalo městské kolo přeboru škol v šachu.
V kategorii středních škol (nejstarší kategorie) vyslalo naše BIGY družstvo chlapců, ve složení:
Vedoucí družstva: Oskar Hájek, 2.A
Členové družstva: Petr Zuziak, 1.C
Václav Ondračka, SX.A
Šimon Rous, Q.A
Náhradník: Daniel Šimek, Q.A

Naše šachové družstvo skoro slavně zvítězilo – skončilo na druhém místě s 22 body (hned za Gymnáziem Křenová – 23 bodů).
Blahopřejeme!!!

Chlapci tedy postupují do krajského kola přeboru škol v šachu, které se uskuteční 22.1.2012 v Břeclavi.

Velký úspěch Ivy Vejmolové (SxB) ve sportovním lezení

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

5 fotografií

14.10.2012 se konalo v Brně Mistrovství ČR dospělých ve sportovním lezení na obtížnost, na kterém se naše studentka Iva Vejmolová ze SxB umístila na krásném 2. místě v kategorii žen.

Gratulujeme a přejeme pevné zdraví a hodně dalších sportovních úspěchů!!

Krajské kolo přespolního běhu

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

Krajské kolo přespolního běhu se uskutečnilo 10.10.2012 v Lužáneckém parku. V konkurenci družstev z celé jižní Moravy vybojovala naše děvčata krásné 2. místo. Družstvo ve složení Coufalová Dominika OkB, Juřenčáková Petra 3. B, Pokorná kristýna 1. C, Pokorná Markéta QB a Novotná Tereza 4.B loňské umístění obhájilo. Děkujeme za reprezentaci a přejeme další úspěchy.

Městské kolo přespolního běhu 2012

Vydáno:

|

I v letošním školním roce jsme zasákli do bojů městského kola v přespolním běhu. Nominovali jsme družstvo dívek (Coufalová Dominika OkB, Jeřábková Jana OkA, Pokorná Kristýna 1. C, Pokorná Markéta QB, Novotná Pavla SpB, Novotná Tereza 4. B) a hochů (Kašpárek Radim SpB, Obrátil Štěpán SpB, Konečný Aleš 1. C, Pokorný Jan 1. A, Lengál Zdeněk 3. C, Nováček Ondřej QA). Děvčata se ve velké konkurenci brněnských škol neztratila (1. místo) a obhájila postup do krajského finále. Hoši (3. místo) bojovali, ale na postup nedosáhli.                                                                                                               V jednotlivcích obsadila 2. místo Coufalová Dominika OkB a 3. místo Nováček Ondřej QA.

31. ročník Corny poháru

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Alice Bílková

31. ročník CORNY – středoškolského atletického poháru 2012

Tento závod, na kterém každoročně závodí družstva dívek a chlapců, se konal i letos a naši školu na něm reprezentovalo jak družstvo dívek tak i chlapců. Družstvo děvčat ve složení :

Literární soutěž SPUSA

Ve dvacátém ročníku soutěže SPUSA se umístila v Senior Category Franziska Nagelová (3. B) na vynikajícím prvním místě. Druhé místo obsadila Klára Čápová z oktávy B.