Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Internet of Things for Future

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

Titulní obrázek článku

V září 2020 byly na Bigy spuštěny dva nové mezinárodní projekty Erasmus+. Jedním z nich je Internet of Things for Future, na který od EU škola dostala částku 40 000 eur. Je plánován na dva roky. Cílí na žáky se zájmem o programování, technologie, propojení teorie a praxe. Zařízení “internetu věcí” připojují senzory a zařízení k síti způsobem, který umožňuje vzdálenou kontrolu událostí a stavů, jako např. počasí, což by mělo umožnit lépe si uvědomovat ekologickou stopu společnosti a přemýšlet o udržitelnějším rozvoji.  

Partnery Biskupského gymnázia v tomto projektu jsou škola Coláiste Choilm ve městě Swords, velmi blízko Dublinu, a Institut Banús v Cerdanyole del Vallès (Barcelona), který je hlavním koordinátorem celého projektu. Jsou plánovány čtyři mobility, kterých se spolu s 12 žáky každé školy budou účastnit vždy dva učitelé. Dvě z týdenních mobilit by měly být v Dublinu, jedna v Barceloně a jedna u nás v Brně.  

Kromě výše uvedených cílů se také chceme zaměřit na podporu spolupráce v mezinárodních týmech a zlepšení komunikačních schopností v angličtině.  

Všechny dosud uskutečněné aktivity se uskutečnily vzdáleně, ať už videokonference koordinačního týmu, tak úvodní práce žáků. Konkrétně natočení videa, návrh loga projektu, vzdělávání v Pythonu pomocí stránek Snakify. Momentálně žáci pracují s programem App Inventor a chystají se na práci se zařízením micro:bit, první část internetu věcí. 

Nejnovější články v kategorii Projekty — Internet of Things for Future

Internet of Things for Future v Dublinu

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

46 fotografií

Ve dnech 24.–30. 4. vyjelo našich 16 studentů do Dublinu v Irsku v rámci programu Erasmus+. Jednalo se již o druhé setkání projektu Internet of Things for Future, v němž je naše škola zapojena společně se španělskou školou Institut Banús v Cerdanyole u Barcelony a irskou Colaiste Choilm ve Swords u Dublinu. Nejenže jsme se opět setkali s našimi španělskými přáteli, ale konečně poznali i irské studenty, které jsme kvůli covidovým opatřením u nás dříve nemohli přivítat.

Zařazeno v kategoriích:

Internet of Things for Future
Zahraniční spolupráce
Projekty
Informatika a výpočetní technika
Celý článek...

Videokonference o nových tématech projektu IOTFF

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

3 fotografie

V rámci projektu Internet of Things for Future jsme se setkali s partnery z institutu Banús v Barceloně (Cerdanyola de Vallés) a seznamovali jsme se s novými projekty.

Zařazeno v kategoriích:

Internet of Things for Future
Zahraniční spolupráce
Projekty
Informatika a výpočetní technika
Celý článek...

Setkání projektu Erasmus+ Internet of Things for Future

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

5 fotografií

Při jednom z mála prezenčních setkání v tomto školním roce jsme pomocí připojení micro:bitů ke školní wi-fi odesílali data o teplotě a intenzitě světla snímané senzory na čipu do prostředí Thingspeak. To umožňuje vzdálené sledování vývoje veličin v čase.

Těšíme se na příští rok a na výjezdy za projektovými partnery do Barcelony a Dublinu.