Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Víkend v Benátkách

Vydáno:

 | 

Autorka: RNDr. Jana Stará

 – 
8 fotografií

První říjnový víkend jsme se ocitly ve sluncem zalité Itálii.

Sobotní den patřil Benátkám - dopoledním toulkám ulicemi kolem kanálů s gondolami a odpolednímu výletu lodí na ostrovy Murano (ostrov sklářů) a Burano (ostrov barevných domků a krajkářek). Pěkný den bylo nutné zakončit večeří v pizzerii a nočním koupáním v Jaderském moři. V neděli jsme navštívily Veronu, město s antickou arénou a domem Shakespearovy Julie. Posledním místem našeho výletu bylo jezero Lago di Garda, kde jsme na člunu obkroužily a z vodní hladiny pozorovaly celý poloostrov Sirmione a stejnojmenné město, oblíbené letovisko a sirné lázně již v antickém Římě. Vrátily jsme se domů potěšeny a obohaceny o krásné zážitky, které jsme mohly prožít díky dárku bývalé oktávy A, za který jí patří naše poděkování.

Zařazeno v kategoriích:

Dějepis
Matematika
Celý článek...

Předběžný kalendář sportovních soutěží na školní rok 2011/2012

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jakub Zatloukal

 – 

Předběžný kalendář sportovních soutěží na školní rok 2011/12 najdete v příloze.

Přílohy

 Předběžný kalendář sportovních soutěží na školní rok 2011/12 [15 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Soutěže
Celý článek...

Plavecká show pro děti z dětských domovů a děti s handicapem

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jakub Zatloukal

 – 
13 fotografií

SETKÁNÍ BEZ HRANIC 2011 – PLAVECKÁ SHOW PRO DĚTI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ, HANDICAPOVANÉ I ZDRAVÉ DĚTI A DOSPĚLÉ – 22. září 2011
 
22. září 2011 se v Aquaparku v Kohoutovicích v Brně konal 5. ročník tradičního sportovního a společenského setkání velké rodiny 200 dětí z dětských domovů, handicapovaných dětí a 100 dospělých z řad vrcholových sportovců, politiků, policistů, hasičů, záchranářů, partnerů atd.
Akce se zúčastnily společně děti z dětského domova Tišnov, Strážnice, Dagmar, Jemnice, Znojmo, Hrotovice, Hodonín, Předklášteří, Vranov, Uherské Hradiště, Mikulov, Boskovice, Rovečné, Telč a jejich postižení kamarádi z Kociánky Brno a SŠ F.D. Roosevelta pro tělesně postižené v Brně. Děti z dětských domovů a postižené děti se také díky projektu BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC moc dobře znají, společně pracují a pomáhají druhým a hlavně se fandí a věří si.

Středoškolský atletický pohár Corny 2011

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jakub Zatloukal

 – 
8 fotografií

Středoškolský atletický pohár Corny 2011


Naše škola se tradičně zúčastnila SŠ atletického poháru Corny, jehož 30. ročník městského kola proběhl 21.9. 2011 v Brně na hřišti VUT na Palackého vrchu.

Školu reprezentovala dvě družstva:
Družstvo děvčat ve složení:

Dominika Coufalová SpB
Tereza Novotná 3. B
Adéla Charousová 3. A
Soňa Klajblová OkA
Petra Juřenčáková 2. B
Anna-Maria Wanková QB
Iveta Juřenčáková 4. C
Pavla Pokorná 4. C
Anna Odstrčilová SpB
Monika Dobešová 4. C
Marie Ferbyová 4. C
Karolína Coufalová QB
vybojovalo 2. místo v městském kole v konkurenci 22 dalších družstev a postoupilo do krajského kola. Mezi první tři ve své disciplině se dostaly Dominika Coufalová, Tereza Novotná a štafeta, která byla nejlepší.

Soutěž ŽIRAFA

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

 – 
5 fotografií

Ve čtvrtek 15.9.2011 se dva  pětičlenné týmy našeho gymnázia, zástupci tříd TB a KA, zúčastnili soutěže ŽIRAFA. Akce probíhá v rámci Festivalu vědy (17. - 23. 9. 2011), který tradičně organizuje Turistické informační centrum města Brna.

Soutěž zahrnovala tři tematické okruhy -chemie, biologie, fyzika. Studenti museli v týmové spolupráci plnit u každého tematického okruhu experimentální i teoretické úkoly, k řešení měli časový limit 10 minut.

Virtuální prohlídka