Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Jazykové zkoušky na Biskupském gymnáziu

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Vojtěch Maša

Studenti mohou na naší škole skládat tyto jazykové zkoušky:

  • Mezinárodní zkoušku DELF z francouzského jazyka
  • Rakouský jazykový diplom – Österreichisches Sprachdiplom (ÖSD)
  • Nabízíme možnost chodit do nepovinného předmětu – přípravného kurzu ke složení zkoušky z anglického jazyka First Certificate in English (FCE)

Nejnovější články v kategorii Jazykové zkoušky

ZÁPIS KE ZKOUŠKÁM DELF SCOLAIRE

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Titulní obrázek článku

Vážení studenti francouzštiny! Rádi bychom vás informovali, že od 19. září zahajujeme registrace na podzimní zkoušky DELF scolaire. Zkoušky proběhnou v termínu 22. - 25. 11. na Biskupském gymnázium v Brně. Deadline na zaslání přihlášek je do 25. října.

Bliší informace o zkouškách DELF (termíny jednotlivých zkoušek A1-B2, ceník, struktura zkoušky atd.) a přihláškový formulář najdete na našich webových stránkách. 

www.alliancefrancaise.cz/brno/zkousky

Mgr. Jiří Votava, MBA , ředitel / directeur de l´Alliance Française Brno, tel.: +420 608 341 794

V případě dotazů se můžete s důvěrou obrátit na vaše francouzštináře. 

PŘEDÁVÁNÍ DIPLOMŮ DELF A VÝSLEDKY KONVERZAČNÍ SOUTĚŽE VE FRANCOUZŠTINĚ

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

6 fotografií

Ve čtvrtek 24.2 se uskutečnilo slavnostní předání mezinárodních diplomů z francouzštiny DELF. Za přítomnosti pana ředitele Karla Mikuly a ředitele Francouzské aliance Brno Jiřího Votavy, úspěšní studenti obdrželi své certifikáty. Certifikáty v úrovni B1 využijí studenti také místo maturitní zkoušky. Všem studentům blahopřejeme a věříme, že budou nadále pokračovat v úspěšném studiu Moliérova jazyka.  Zároveň jsme vyhlásili výsledky školního kola Konverzační soutěže ve francouzském jazyce. Nejúspěšnější kandidáti nás budou reprezentovat v krajském kole, které se uskuteční dne 6.4 online. Budeme jim držet palce a doufáme, že se jim podaří probojovat do celostátního kola. Ostatním soutěžícím děkujeme za odvahu a účast.  

Vaše francouzštinářky

Výsledky školního  kola: 

Kategorie ZŠ I/NG I   1. místo:  Veronika Lopaurová  (KB)    2. místo : Elen Turbová (KB)

Kategorie ZŠ II/ NG II  1. místo :  Frederik Pitrun  (TB)

Kategorie SŠ I/ VG I  1. místo : Lucie Janošková  (3. B)  2. místo:  Ema Juřicová  (QB)  3. místo :  Anna Havlíčková (2. C)

Kategorie SŠ II/ VG II.  1. místo:  Tomáš Barteček  (SxB)  2.místo: Jakub Chládek (SpB)  3. místo:  Kateřina Janíková (SxB)

Zařazeno v kategoriích:

Maturita
Jazykové zkoušky
Soutěže
Francouzský jazyk
Úspěchy
Správní zaměstnanci
Učitelé
Absolventi
Žáci
Celý článek...

Mock Exam PET

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alena Charvátová

Titulní obrázek článku

Zkoušky PET nanečisto pro přihlášené studenty z kvart budou probíhat  9. prosince od 8.00 v učebnách 440/441 - písemná část (8.00 do 10.30). Od 11 hod bude navazovat ústní část v učebnách 211/212. Ústní zkouška bude probíhat online. Plánovaný konec zkoušení je nejpozději v 15 hod.

Mezinárodní spolupráce CAMPUS FRANCE a DELF SCOLAIRE

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

5 fotografií

Minulý týden byl pro francouzštinu na naší škole ve znamení zahraniční spolupráce. V úterý 24.11. nás navštívila zástupkyně CAMPUS FRANCE - organizace, která pomáhá studentům s výběrem vysoké školy ve Francii, s ubytováním apod. Studenti SpB a třetích ročníků měli možnost se přímo ptát na otázky, které je zajímaly. Věřím, že této možnosti maximálně využili. Po celý zbytek týdne se v prostorách školy konaly Mezinárodní zkoušky DELF_SCOLAIRE a to za přítomnosti ředitele Francouzské aliance p. Jiřího Votavy a kolegyň z AF. Z naší školy se zúčastnilo 10 odvážných studentů, ve třech úrovních (A1, A2, B1). V současné chvíli čekáme na výsledky a věříme, že všichni studenti i přes obtížnost zkoušky budou úspěšní. Touto cestou bych chtěla poděkovat všem, kteří se na organizaci a hladkém průběhu zkoušek podíleli. Za francouzštinářky Martina Tinková

Zařazeno v kategoriích:

Jazykové zkoušky
Francouzský jazyk
Zahraniční spolupráce
Celý článek...

REMISE DES DIPLOMES_DELF SCOLAIRE

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

5 fotografií

Dlouho očekávané slavnostní předání diplomů DELF scolaire se uskutečnilo dne 20.10. v ředitelně. Z rukou ředitele Francouzské Aliance Jiřího Votavy převzalo diplom 6 studentů, kteří úspěšně v červnu složili mezinárodní zkoušku z francouzského jazyka. Někteří jsou již přihlášeni do vyšší úrovně. Nejbližší termín zkoušek proběhne na našem gymnáziu třetí listopadový týden. Všem studentům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů při dalších zkouškách.  

" N'aie pas peur de commencer. Tous les grands hommes ont connu le début"      Francouzštinářky.

ZKOUŠKY DELF SCOLAIRE_přihlašování

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Titulní obrázek článku

Rádi bychom informovali všechny zájemce o mezinárodní zkoušku DELF scolaire, že zápisy jsou otevřeny od 1.10 - 19.10. 2021. Přijďte si prosím  vyzvednout přihlášku do kabinetu č. 169 ke svým učitelům francouzštiny.  Zkoušky se budou konat na našem gymnáziu v termínu od 23.11. - 26.11.2021. 

Čas konání písemné části zkoušky je společný pro všechny uchazeče v dané úrovni. Ústní zkouška se bude konat po skončení písemné zkoušky (konkrétní čas bude sdělen každému uchazeči zvlášť).  Uvedená cena se týká celé zkoušky (písemná část + ústní část).

Těšíme se na vás, francouzštinářky. 

ÚroveňDatum zkouškyCenaPísemná část
A123. 11. 2021900,- Kč9.00-10.20 hod.
A224. 11. 2021900,- Kč9.00-10.40 hod.
B125. 11. 20211.550,- Kč8.30-10.25 hod.
B226. 11. 20211.550,- Kč8.30-11.00 hod.