Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
PhDr. Yveta Reiterová
učitelka
Třídní učitelka 2.C. 
BIOSebnPCVSEB
 Čt
 333

Nejnovější články

Pozvánka na listopadový seminář SOČ

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku

Studenti, máte možnost se účastnit semináře, který se koná od středy 1. listopadu do pátku 3. listopadu 2023.

Seminář j určen výhradně studujícím, bohužel nemůže přijímat pedagogy. Tematicky se orientuje na začátečníky, kterým vysvětlí co je to SOČ, poradí s výběrem tématu, pomůže s přípravou prezentace nebo zbavením se trémy.

Účast na semináři je zdarma včetně ubytování a stravování. Účastníci si hradí jen cestu do Brna a z Brna .

Reiterová Yveta

Přihlašování probíhá na tomto odkazu: http://snptm.cz/event/seminar-listopad-2023/

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Biologie
Celý článek...

EUROPA SECURA

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Studenti,zasílám Vám možnost  zapojit se do soutěže Europa Secura-  týmová humanitní soutěž, bezpečnostní studia. 

Více o soutěži najdete na  https://www.europasecura.cz/.Soutěž je vhodná pro studenty,které zajímá  historie,právo,zeměpis, Evropská unie, bezpečnostní problematika,politologie. Soutěž je garantována a podpořena  Ministerstvem zahraničí ČR, Ministerstvem obrany ČR a Úřadem vlády ČR.  Můžete se zaregistrovat.

LINGUA ANATOMICA

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Vážení studenti,předem vás všechny vítám v novém školním roce . Ráda bych vám nabídla možnost účastnit se aktivity pořádané Lékařskou fakultou MU Lingua Anatomica určené pro studenty jako přípravka na prvák MED MUNI. Vhodné  pro maturitní ročníky.

Odkaz na kurz najdete zde

Ekologicko-přírodovědný kurz prvních ročníků

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku
video

Pro studenty 1. ročníků byl připraven v rámci ŠVP přírodovědný kurz v přírodě.  Konal se  19.-21.6.2023 v Jedovnicích. V rámci praktické výuky v přírodě  se naučili určovat pomocí klíčů nižší i vyšší rostliny a také různé druhy živočichů. Botaniku vedla zkušená lektorka Svatava Kubešová z MZM. Studenti také navštívili arboretum ve Křtinách, kde  je celkem asi 800 dřevin, z nichž některé jsou velmi vzácné. Velmi se jim tam líbilo. Také byli seznámeni s praktickými poznatky ze zoologie, např. s hydrobiologií. Lovili a určovali vodní druhy různých živočichů - např. stadia pulců, larvy vodního hmyzu atd.  Poznávali i suchozemské živočichy, naučili se chytat ptáky do sítí, určovat a pozorovat ptáky dalekohledem. V zoologii se jim věnoval náš bývalý student Kryštof Horák, nyní doktorand na biologii MU v Brně. Studenti hodnotili kurz velmi kladně. 

Celostátní kolo SOČ

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku

Naše studentka  Jana Dokulilová z 3. C se účastnila celostátního kola SOČ v Plzni. Umístila se na krásném 4. místě z 16 účastníků a byla vybrána do širší nominace na zahraniční soutěž. Práce Jany byla označena mezi čtyřmi pracemi za excelentní.

Talentová akademie pro nadané středoškoláky

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Středoškoláci, které baví přírodovědné obory, nemusí se svým výzkumem čekat až na univerzitu. Talentovka jim otevírá dveře do světa vědy už teď. Stačí se přihlásit, úspěšně absolvovat první online kolo a zařadit se mezi dvanáctku studentů, kteří se zúčastní zářijového finále. Letos se studenti spolu s vědci zaměří na aplikace laserů v kosmickém výzkumu. Registrace budou otevřeny až do 23. 6. 2023 na webu www.talentovka.cz. Mezi studenty nehledáme jen budoucí laserové fyziky, ale i chemiky, programátory, konstruktéry a všechny, které baví svět přírodních věd a špičkových technologií. Finalisté si vyzkouší týmovou práci v profesionálních vědeckých laboratořích. Mají tak možnost využít hi-tech vybavení a přístroje výzkumné infrastruktury. Nejlepším studentům následně nabízíme odborné stáže a motivujeme je ke kariéře ve vědě a technických oborech

Přílohy

 TZ_TA2023_(1).pdf [1 MB]

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Biologie
Celý článek...

Výsledky krajského kola SOČ

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku

9.5.2023   proběhlo krajské kolo soutěže SOČ. Naše studentka Jana Dokulilová z 3.C se umístila na krásném 3. místě a postupuje do celostátního kola SOČ se svojí prací “Vliv sacharidového substrátu a kultivační teploty na růst kmene Bacillus cereus”. Druhá studentka  Jolana Seiterová se umístila na 9. místě s prací “Postoj lékařů k využití psychedelik při léčbě úzkosti u pacientů v terminálním stádiu léčby”.  Blahopřejeme k úspěšné reprezentaci školy.

Yveta Reiterová

SOČ - výsledky studentské odborné soutěže

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku

23.3.2023  se uskutečnila soutěž středoškolské odborné činnosti, ve které  výborně uspěly naše studentky.  Studentka Jana Dokulilová z 3.C se svojí prací  Vliv sacharidového substrátu a kultivační teploty na růst kmene Bacillus cereus  obsadila  2. místo  a postupuje do krajského kola.

Studentka  Jolana  Seiterová z 3.B  s prací  Postoj lékařů k využití psychedelik při léčbě existencionální úzkosti u pacientů v terminálním stádiu léčby  obsadila 5. místo a také postupuje do krajského kola.

Oběma studentkám k  gratulujeme a přejeme v dalším kole hodně úspěchů!

Yveta Reiterová za komisi biologie

SOČ - registrace studentů

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku
 – 

Milí studenti,

ve dnech 2. 3.‒ 25. 3. 2023 se můžete přihlásit k nově vyhlášeným tématům SOČ. Každý si může přihlásit 2 témata, z nichž jedno si určí jako prioritní. V případě, že u preferovaného tématu již bude naplněna kapacita účastníků, může využít druhou možnost. 

Pokud vás vypsaná témata zaujmou a rozhodnete se práci v rámci SOČ skutečně zodpovědně věnovat, pak vyplňte přihlášku. Pod vedením zkušených odborníků budete na zvolených tématech pracovat v období od léta 2023 do ledna/února 2023. Dokončenou práci lze přihlásit do soutěže SOČ.

Předpokladem účasti studenta v SOČ je :

 vložení motivačního dopisu ke zvolenému tématu, 

doložení doporučení studenta do projektu SOČ třídním učitelem (prosím požádejte svého třídního učitele, aby zaslal podepsané a naskenované doporučení na e-mail: alena.hynkova@jcmm.cz nejpozději do 31. 3. 2023). Nebude-li doporučení studenta dodáno do 31. 3. 2023, nebude vaše přihláška přijata.

podpis závazné smlouvy mezi účastníkem a JCMM v průběhu června 2023. 

Vložení motivačního dopisu  k tématu ‒ klik na hnědý rámeček → vložení MD v levém spodním řádku 

Za komisi biologie

Y. Reiterová

 

Informace k SOČ a vědeckým projektům

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

 Informace pro  studenty o možnosti přihlásit se do Vědeckých projektů pro středoškoláky, které jako každý rok se pořádájí ve spolupráci s Bioskop MUNI. Tento projekt je určen PRO VYSOCE MOTIVOVANÉ STŘEDOŠKOLSKÉ STUDENTY, kteří mají zájem o  SOČ z oblasti BIOLOGIE, CHEMIE a EKOLOGIE zpracovat ve vědecké laboratoři, kde se také setkají s vedoucími prací.

Kde: Univerzitní kampus Bohunice, Kamenice 5, C03/117

Kdy: 3.3.2023 od 9:00 hod.

Termín přihlášení: do 17. 2. 2023 zde

Zároveň bych Vás chtěla informovat, že studenti se k tématům SOČ budou moci hlásit od 2. 3. 2023. 

Virtuální prohlídka