Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
R.D. Mgr. Ing. Jiří Janalík
spirituál, učitel
NVPrgn
 dle domluvy
 221

Nejnovější články

Pouť BiGy do Šaštína

Vydáno:

 | 

Autor: R.D. Mgr. Ing. Jiří Janalík

13 fotografií

Při příležitosti návštěvy papeže Františka na Slovensku se naskytla možnost setkat se s ním při bohoslužbě v nedalekém Šaštíně (necelých 100 km od Brna) ve středu 15. 8. 2021 v den památky Panny Marie Bolestné. Rozhodli jsme se tedy vypravit autobus pro učitele a studenty.

Seminář apologetiky na BiGy v roce 2021/2022

Vydáno:

 | 

Autor: R.D. Mgr. Ing. Jiří Janalík

Titulní obrázek článku

V roce 2021/2022 bude na BiGy probíhat apologetický seminář. V jeho rámci se studenti naučí, jak řešit nejrůznější námitky proti katolickému křesťanství

Témata zahrnují filosofii, biblistiku, církevní dějiny, morální a spirituální teologii, religionistiku a další. Řeší se námitky ateistů, skeptiků, protestantů i mylné názory v rámci Katolické církve. Přijít může kdokoli bez ohledu na světonázor. 

Vezmi svůj kříž a následuj mě…

Vydáno:

 | 

Autor: R.D. Mgr. Ing. Jiří Janalík

4 fotografie

Blíží se velikonoční svátky. Ještě jsi nebyl na křížové cestě a uzavřené okresy ti komplikují kamkoliv se dostat?

Pokud jsi z Brna, můžeš využít naší křížové cesty, kterou jsme vytvářeli ve Wilsonově lese a připomenout si tak, co pro nás Pán Ježíš udělal.

"Furt doma - o škole a vztazích"

Vydáno:

 | 

Autor: R.D. Mgr. Ing. Jiří Janalík

2 fotografie

Díky nabídnuté spolupraci s neziskovou organizací Young Life Brno máme možnost na dnešní odpoledne nabídnout on-line program a povidání o této těžké době s Vendy Loo na Zoomu:

Už Vám online škola leze krkem, v rodině máte na sebe ponorku a zároveň se cítíte sami? Povede skvělá adiktoložka a terapeutka Vendy Loo, která se v Praze zaměřuje na práci s teenagery a můžete ji najít na Instagramu i Tik toku ➡️ vendula_loo. Bude prostor pro otázky. Kdokoli zván! 

Křesťanské spolčo studentů Bigy

Vydáno:

 | 

Autor: R.D. Mgr. Ing. Jiří Janalík

6 fotografií

Chybí Ti společenství a cítíš se teď, kvůli lockdownu, sám? Rád by sis našel kamarády, se kterými se nemusíš bát mluvit o svojí víře v Boha? Tak neváhej a připoj se k nám do KSB (Křesťanského spolča studentů Bigy).

Zařazeno v kategoriích:
Náboženství
Volitelné předměty a kroužky
Celý článek...

Zádušní mše svatá za pana Františka Hermana

Vydáno:

 | 

Autor: R.D. Mgr. Ing. Jiří Janalík

V pondělí 16.11.2020 bude v 18:00 v kapli Biskupského gymnázia v Brně sloužena mše svatá za zemřelého pana Františka Hermana. Vzhledem k současným opatřením není možné se jí účastnit osobně. Rozhodli jsme se tedy zprostředkovat přenos na této adrese: https://www.youtube.com/watch?v=7hIc7FwoPCQ

Všichni jste srdečně zváni k modlitbě za našeho dlouhodobého vedoucího školní kuchyně a skvělého člověka, který 10.11.2020 odešel na věčnost.

Jiří Janalík

školní kaplan