Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Jiří Vondra
zástupce ředitele, učitel
INFMATFYZCmanSemnSEFSEMSEI
 dle domluvy
 368

Nejnovější články

Simulace Evropského parlamentu

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

Titulní obrázek článku

Dne 31. října a 1. listopadu se na Krajském úřadě JMK konala simulace Evropského parlamentu. Akce, kterou organizoval spolek Mladí demokraté, se zúčastnilo 65 studentů, mezi nimiž byla i desítka účastníků z naší školy. Tři studenti BiGy byli natolik úspěšní, že se stali vítězi simulace a za odměnu si spolu s dalšími 12 studenty mohou vybrat z exkurzí do Bruselu a Štrasburku. Tyto exkurze kromě návštěv Evropského parlamentu či Evropské komise zahrnují i účast na ceremoniálu předávání Sacharovovy ceny nebo anglofonní seminář Future of Europe. Konkrétně se jedná o Tomáše Michaela Hanuse, Markétu Lejdarovou a Filipa Slaného.

Panelová diskuse k 30 letům svobody

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

Titulní obrázek článku
video

Srdečně zveme na panelovou diskusi k 30 letům svobody, která se uskuteční v aule Biskupského gymnázia v pondělí 4. 11. 2019.

Program začne ve 14 hodin videoprojekcí dokumentárních snímků studentů Bigy k roku 1989, po níž následuje panelová diskuse.

Diskusi zahájí pomocný biskup brněnský Mons. Mgr. Ing. Pavel Konzbul, Dr.

Přílohy

 30 let svobody [2 MB]
Celý článek...

Biskupské gymnázium v Bruselu

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

28 fotografií

Naše škola se 10. října 2019 zúčastnila tiskové konference u příležitosti oslav Erasmus Days 2019, která se konala v sídle Evropského parlamentu v Bruselu, konkrétně v sále pojmenovaném po zavražděné ruské novinářce Anně Politkovské. Na konferenci byli pozváni zástupci národních agentur a škol z několika zemí Evropy, konkrétně z Belgie, Francie, Itálie a České republiky. Všechny školy zapojené do letošních oslav Erasmus Days v České republice reprezentovala naše škola, Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola.

Zařazeno v kategoriích:

WISA – Wise and Inventive ScreenAgers
Projekty
Celý článek...

Projekt WISA – Řecko

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

32 fotografií

V termínu 10.–17. 2. 2019 se skupina deseti studentů Biskupského gymnázia v doprovodu Simonety Dembické a Jiřího Vondry zúčastnila prvního nadnárodního setkání projektu WISA (Wise & Inventive ScreenAgers) v řeckém Makrychori poblíž Larissy. Jedná se o projekt programu Erasmus+ KA2, zaměřený na oblast mediální gramotnosti, který naše škola koordinuje. Kromě Biskupského gymnázia se na projektu podílejí tři zahraniční školy: Gymnaseio Lykeiakes Taxeis Makrychoriou (Highshool) z Larissy v Řecku, Manavgat IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi z Manavgatu v Turecku a Colegiul Dobrogean “Spiru Haret” z města Tulcea v Rumunsku.

Zařazeno v kategoriích:

WISA – Wise and Inventive ScreenAgers
Projekty
Celý článek...

Vánoční koncert Scholy Bigy

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

4 fotografie

V úterý 18.12. se již tradičně v aule našeho gymnázia konal Vánoční koncert Scholy BiGy Brno. Repertoár se skládal nejen z písní s vánoční tématikou. Zazpívali jsme i písně ve španělském, latinském a anglickém jazyce. Posluchači měli možnost vychutnat si jak písně s naším plným nástrojovým obsazením (kytara, baskytara, klavír, bicí, dvoje housle), tak i skladby zpívané a capella naším smíšeným dvacetičlenným sborem. Účast na koncertě byla veliká, jsme rádi, že jsme naši radost z hudby mohli předat dál.

Třída 3. B na psychokurzu v Křižanově

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

10 fotografií

3. B se v termínu 19.–21. 11. 2018 zúčastnila psychokurzu v Křižanově. Vedl ho školní psycholog Petr Vaněk. Celým pobytem se neslo hlavní téma Cíle. Uvědomění si vlastních cílů a hledání cest k jejich dosažení. Kurzy s tématem cílů absolvují všechny třetí ročníky a septimy.

Projektový týden sext a druhých ročníků

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

Titulní obrázek článku

Přihlašování na projektový týden je ukončeno

V termínu 8.–11. 10. 2018 proběhne na Bigy tradiční projektový týden. Kromě akcí španělské sekce, francouzské sekce, sekce dějepisu a latiny, které pořádají zájezdy do zahraničí, si můžete vybrat z nabídky NEJ, TEV, BIO + ZEM, FYZ + CHE, VV a HV. Stručné anotace najdete v příloze, podrobnější informace budou na nástěnce u auly. Elektronické přihlašování začne v pondělí 1. 10. 2018 ve 20 h  a potrvá 24 hodin.  Bližší informace poskytne prof. Michal Kubíček.

Projekt Edison

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

23 fotografií

V pátek 15. 6. 2018 skončil týdenní pobyt sedmi zahraničních studentek (z Číny, Indie, Indonésie, Ruska, Iráku, Kazachstánu a Gruzie) na naší škole. Kromě toho, že navštěvovaly některé hodiny a prezentovaly v angličtině (Alina z Ruska i v němčině) svoje země, kulturu, život mladých, stravovací zvyky a jiné, uspořádaly na závěr v sále B5 tzv. Global Village. Projekt Edison organizuje studentská organizace AIESEC.

Virtuální prohlídka