Kontakt

Jakub Kisely na Lycée Carnot de Dijon

Vydáno: 12. července 2020, 15.40

 | 

Autor: Jiří Vondra

2 fotografie
video

S radostí informujeme o úspěchu žáka Bigy. Jakub Kisely z kvarty B byl přijat ke studiu na lyceu Carnot v Dijonu.

Video o Českých sekcích

Tzv. České sekce jsou dlouholetý program francouzsko-české spolupráce, na poli vzdělávání ten nejstarší. Jde o jediný projekt tohoto typu, který se v Evropě zachoval. Letos slaví Dijonská sekce sté výročí od svého vzniku, u kterého stál v roce 1920 Edvard Beneš. Do dvou sekcí na dvou francouzských lyceích (první sekce na lyceu Carnot v Dijonu a druhá sekce na lyceu Alphonse Daudeta v Nîmes) je každoročně vybíráno 10 českých studentů a studentek (do Dijonu tři studenti a tři studentky, do Nîmes čtyři studentky), kteří zde absolvují kompletní středoškolské vzdělání i s francouzskou obdobou maturity (baccalauréat).

O projektu se můžete více dočíst zde: http://dijon-nimes.eu/

Jakub Kisely se na sekci v Dijonu zařadí po bok osobností jako Jiří Voskovec, Václav Černý, Čestmír Císař nebo Zdeněk Troška. Ve studiu přejeme Jakubovi hodně úspěchů.

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Francouzský jazyk
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna BrnoLingua Centrum - partnerské logoCambridge P.A.R.K. - partnerské logo