Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Soutěže

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Vojtěch Maša

Titulní obrázek článku

Studenti naší školy se mohou každoročně účastnit mnoha soutěží. Tato celá sekce shrnuje soutěže, které se konaly nebo konají.

Bezprostředně následují pravidelné každoroční soutěže:

Soutěž o nejlepšího vědce Bigy

(pravidelná každoroční soutěž – organizuje Mgr. Jitka Tarabová)

Věnujete se ve volném čase nějaké zálibě, která souvisí s vědou? Či dokonce vědecky pracujete a něco nového objevujete? Máte nějaký nápad, jak zlepšit výuku některé části biologie, chemie, fyziky či matematiky (třeba vhodnou výukovou pomůckou, experimentem atd.)? Nebo jste pouze někde objevili nějaký pokus, který stojí za to, aby si ho vyzkoušeli i ostatní?

Pokud ano, tak určitě neváhejte a zúčastněte se naší soutěže.

 

Požadavky na práci:

Formát práce: A3 – A1 (tvrdý papír)
Zpracování: Ručně nebo na počítači

Soutěžní podmínky hodnocení:

  1. originalita (fantazii se meze nekladou)
  2. kvalita provedení
  3. použitelnost ve výuce
  4. počítačové či interaktivní zpracování

Průběh soutěže:

každoročně září – únor

Způsob hlasování:

  • hlasuje se vždy v březnu,
  • každý student může odevzdat pouze 1 hlas svému favoritovi,
  • hlasuje se před učebnou chemie.

Předání práce:

osobně Mgr. Tarabové v papírové či digitální formě

Vítězové budou odměněni zajímavými cenami.

Nejnovější články v kategorii Soutěže

Rodinný turnaj v nohejbalu

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

 – 

V sobotu 18. května 2024 se na Bigy konal již 19. ročník Rodinného turnaje v nohejbalu.

Přílohy

 Nohejbal výsledková listina 2024 [18 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Soutěže
Základy společenských věd
Celý článek...

Krajské kolo biologické olympiády

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alena Charvátová

Titulní obrázek článku

Ve čtvrtek 9.5. 2024 se konalo Krajské kolo biologické olympiády v kategorii D, do něhož postoupil Miroslav Trnka z kvarty A. V náročné soutěži a velké konkurenci se umístil na 10. místě. Blahopřejeme!

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy. 

LECTURE A VOIX HAUTE V PRAZE UŽ POTŘETÍ

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

9 fotografií

V krásném prostředí Francouzského Institutu se v pondělí 22.4. 2024 uskutečnila celostátní přehlídka LECTURE A VOIX HAUTE. V letošním roce četli studenti básně frankofonních básnířek Esther Granek a Vénus Khoury-Ghata. Pod vedením divadelního režiséra Erica Cénaty předvedli studenti Štěpán Vařejka (KB) a Barbora Munzová (QB) skvělou dramatizaci. Byli oceněni diplomem a drobnými dárky. Další vybraní studenti našeho gymnázia (Amálie Eksler (KB), Veronika Lopaurová (SxB), Eva Hebronová (TB) a Jan Mikolajczyk (1.B), kteří byli vybráni ze školního kola se zúčastnili divadelních dílen a závěrečného představení. 

Studenti svůj pobyt okořenili krátkou prohlídkou Prahy s paní profesorkou Ševčíkovou. Institut připravil také drobné občerstvení à la française. Akce byla dle všech zúčastněných velmi povedená a přínosná. Podporuje ji nejen Francouzský Institut, ale také MŠMT, Théâtre de L'imprévu, SUF a další instituce, které pečují o rozkvět francouzské kultury a francouzského jazyka v ČR. 

Již teď se těšíme na další ročník. 

Soutěž HAXAGON Skirmish Czech Republic

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Andrea Buchtová

Titulní obrázek článku
 – 

soutěž v IT a kybernetické bezpečnosti pro žáky středních škol

V Jihomoravském kraji převzali nad soutěží záštitu hejtman Jihomoravského kraje pan Mgr. Jan Grolich a člen rady Jihomoravského kraje pan Karel Jurka.

V pátek 24. 5. 2024 v 16:00 (termín byl zvolen záměrně na začátek víkendu) mohou žáci (i učitelé) začít plnit soutěžní úlohy, které se jim tam v tu dobu zpřístupní. Budou na to mít celý týden (celých 168 hodin) až do 16:00 v pátek 31. 5. 2024, kdy krajské kolo bude ukončeno.

Po celou dobu soutěže budou plnit úlohy v jedinečném soutěžním společném prostoru a budou mít zároveň možnost vidět výsledky kolegů ze své školy, ze svého kraje a z celé ČR. 

První dva jednotlivci v pořadí z každého kraje budou tento kraj osobně reprezentovat na republikovém finále 19. 6. 2024 v Praze v prostorách Next Zone za přítomnosti mnoha významných hostů.

Během června proběhne v součinnosti s vedením kraje slavnostní vyhlášení vítězů ve všech třech kategoriích: jednotlivci, nejaktivnější škola, nejúspěšnější škola.

Debatní klub úspěšně zakončil sezonu posledním turnajem

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Magdalena Hamingerová

12 fotografií

O víkendu 27.-29.4. se Debatní klub Biskupského gymnázia zúčastnil závěrečného turnaje sezóny. Tým ve složení  Lucie Skalková SpB, Veronika Drobná  SpB a Radislav Hošek 3.A vybojoval  tři vítězství . V pondělí jsme se jako diváci zúčastnili finálových debat české Debatní ligy i anglické Debate League, které se konaly v Poslanecké sněmovně. Na slavnostním zakončení získal Radislav Hošek ocenění v kategorii Nejlepší nováčci anglické Debate League. Děkuji všem členům našeho debatního klubu za vzornou reprezentaci školy v průběhu celého školního roku. 

Virtuální prohlídka