Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nejnovější články v kategorii Projektové týdny

Stárnutí v dialogu generací

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

Titulní obrázek článku

Třída septimánů (SpA) Biskupského gymnázia a skupina seniorů z Brna a Střelic se setkali ke společné diskusi a práci. Národní centrum pro rodinu ve spolupráci s Nadací Hanns Seidel Stiftung je zapojilo do projektu Dialogy generací na téma stárnutí, který vedla socioložka Lucie Vidovićová.

Plačící fontána

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Ilona Doleželová

3 fotografie

V pondělí 7. listopadu se skupina HV třídy QA (12 žáků) za doprovodu prof. Jolany Němcové a paní asistentky Olgy Ježkové
vydala (na pozvání Mgr. Petra Julíčka, vedoucího pěveckého oddělení Konzervatoře Brno) do Koncertního sálu Leoše Janáčka (nový od r.  2019). 

Zde jsme shlédli inscenaci PLAČÍCÍ FONTÁNA, kterou připravilo Operní studio Konzervatoře Brno ve spolupráci s Národním divadlem Brno na objednávku Mezinárodního operního a hudebního festivalu Janáček Brno 2022 (premiéra byla 6. 11. 2022 v 11:00 v Redutě).

Jídlo a energie - projektový týden

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

2 fotografie

Zajímá tě, jak je to s množstvím energie ukrytého ve hmotě?

Položil sis někdy otázku, jak z pohledu energie funguje lidské tělo?

Zajímá tě měření produkce energie při sportovním výkonu a dietologické složení potravy?

 Pokud sis na některou z výše uvedených otázek odpověděl ANO, pak je tento projekt určen přesně pro tebe.

Projektový týden s latinou a dějepisem

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Josef Valenta

Titulní obrázek článku
 – 

Milí studenti sext a druhých ročníků, zveme vás, abyste s námi strávili projektový týden ve čtyřech italských městech — Ferraře, Boloni, Florencii a Ravenně. Navštívímě spolu slavná místa, půjdeme ve stopách osobností antiky, středověku a renesance a budeme poslouchat a pozorovat, jak k nám promlouvají dnes. Více informací naleznete na plakátu. Magistrī vestrī Valenta, Doležel, Mikulaque

PROJEKTOVÝ TÝDEN FRANCOUZŠTINA_POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO PROVENCE

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Titulní obrázek článku

Milí studenti, v rámci projektového týdne sext a druhých ročníků se uskuteční poznávací zájezd do francouzské Provence. Přihlášení francouzštináři budou mít možnost nejen poznat nádhernou krajinu, nasát vůni levandule, opájet se atmosférou impresionistických obrazů, ochutnat něco dobrého na typických trzích, ale budou plnit také projektové výzvy tak, aby rozvinuli své jazykové dovednosti, rozšířili si znalosti z francouzské kultury a mohli poznat spoustu nového. Aktualizovaný program najdete v příloze. 

Všechny potřebné informace komunikujeme prostřednictvím Bakalářů (rodiče), MsTeams (žáci). Prosím, nezapomeňte na doplatek 2100Kč (na účet školy), 70Eur v hotovosti! do kabinetu 169 (co nejdříve). Dokumenty potřebné na cestu najdete  v příloze. Přineste je nejpozději do konce září!

Děkujeme, vaše francouzštinářky.