Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nejnovější články v kategorii Environmentální aktivity

Bigy jako inspirace pro nové eko koordinátory na školách

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Denisa Hobžová

2 fotografie

Patnáct let spolupráce na tvorbě environmentálních programů na naší škole ve dvouhodinovém programu pro nové eko koordinátory z řad učitelů na středních školách. Děkujeme Lipce a centru ekologických aktivit Sluňákov za pozvání a možnost rekapitulovat a sdílet naše zkušenosti z Bigy. 

Zařazeno v kategoriích:

Environmentální aktivity
Základy společenských věd
Celý článek...

Lojové koule pro ptáčky ve Wilsonově lese

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

6 fotografií

Sekunda B dnes vyráběla lojové koule pro ptáčky. Nejdříve bylo třeba vyškvařit hovězí lůj, poté jsme do roztaveného tuku vmíchali různé druhy semínek. Do připravených formiček s klacíky a provázky jsme přemístili připravenou směs a nechali ztuhnout v chladu. Vyrábění jsme si moc užili! Snad budou ptáčkům tyto dobroty chutnat :) 

Linda Lososová a Janek Švaříček, SB 

Zařazeno v kategoriích:

Biologie
Environmentální aktivity
Tvorba
Žáci
Celý článek...

Aral Sea, a Human Tale - přednáška Ludovice Mayera z RECETOXU

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Ve čtvrtek 19. 1. 2023 ve 14:30 proběhne v aule školy přednáška  Ludovice Mayera, doktoranda z RECETOXu na téma The Aral Sea, a human tale. Přednáška je primárně určena pro studenty volitelného předmětu VKB, ale jsou srdečně zváni všichni zájemci. Délka přednášky včetně diskuse cca 90 min.  

anotace: The Aral Sea, a Human Tale...

This lecture will highlight some of the chemical catastrophes that happened in the past and tell the story about the Aral Sea, by talking about the environmental aspects and consequences on human health.

Ohlédnutí za projektovým týdnem druháků Klima vol. 3

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Denisa Hobžová

9 fotografií

Začátkem října se odehrál další klimatický běh na Bigy. Bylo to opět velmi obohacující pro nás pro všechny. Kromě hlubšího vhledu do tématu jsme společně nastartovali klimatický projekt s Lipkou v rámci projektu iKAP JMK II Podpora podnikavosti – Podnikavé dny. Držte nám palce!

#Faktaoklimatu #Laudatosi #uhlíkovástopa #Otevřenázahrada #alternativnízdrojeenergie #fakultaenvironmentálníchstudií #městabudoucnosti #Lipka #Podporapodnikavosti #sazímestromy #klimatickévzdělávání #bigyproklima

Zeměpisná exkurze "Cesta mléka"

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Snopek

20 fotografií

„Cesta mléka“

Dne 26.9.2022 naše třída 2.B podnikla zeměpisnou exkurzi s názvem „Cesta mléka“, v jejímž rámci jsme navštívili mlékárnu v obci Polná a také chov Krav v JZD Čikov.

Během exkurze v mlékárně jsme měli možnost si prohlédnout proces zpracování mléka od samotné suroviny, až po hotové výrobky jako třeba sýry. Druhou částí programu pak byla prohlídka kravína s výkladem o chovu tohoto skotu a procesu dojení mléka.

Celá exkurze významně přispěla k rozšíření našeho povědomí ve výše zmíněných oblastech, jakož i k propojení nově nabytých znalostí s informacemi z ostatních oblastí, o kterých se ve škole, zejména pak v geografii, učíme. Díky této skutečnosti byla celá exkurze neocenitelným doplňkem teoretické školní výuky a její konání významným způsobem přispělo k vytváření uceleného obrazu dnešního světa a významnějšímu uvědomění si jeho vzájemné propojenosti.

Adam Ulčák, 2.B

Virtuální prohlídka