Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nejnovější články v kategorii Environmentální aktivity

Ohlédnutí za projektovým týdnem druháků Klima vol. 3

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Denisa Hobžová

9 fotografií

Začátkem října se odehrál další klimatický běh na Bigy. Bylo to opět velmi obohacující pro nás pro všechny. Kromě hlubšího vhledu do tématu jsme společně nastartovali klimatický projekt s Lipkou v rámci projektu iKAP JMK II Podpora podnikavosti – Podnikavé dny. Držte nám palce!

#Faktaoklimatu #Laudatosi #uhlíkovástopa #Otevřenázahrada #alternativnízdrojeenergie #fakultaenvironmentálníchstudií #městabudoucnosti #Lipka #Podporapodnikavosti #sazímestromy #klimatickévzdělávání #bigyproklima

Zeměpisná exkurze "Cesta mléka"

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Snopek

20 fotografií

„Cesta mléka“

Dne 26.9.2022 naše třída 2.B podnikla zeměpisnou exkurzi s názvem „Cesta mléka“, v jejímž rámci jsme navštívili mlékárnu v obci Polná a také chov Krav v JZD Čikov.

Během exkurze v mlékárně jsme měli možnost si prohlédnout proces zpracování mléka od samotné suroviny, až po hotové výrobky jako třeba sýry. Druhou částí programu pak byla prohlídka kravína s výkladem o chovu tohoto skotu a procesu dojení mléka.

Celá exkurze významně přispěla k rozšíření našeho povědomí ve výše zmíněných oblastech, jakož i k propojení nově nabytých znalostí s informacemi z ostatních oblastí, o kterých se ve škole, zejména pak v geografii, učíme. Díky této skutečnosti byla celá exkurze neocenitelným doplňkem teoretické školní výuky a její konání významným způsobem přispělo k vytváření uceleného obrazu dnešního světa a významnějšímu uvědomění si jeho vzájemné propojenosti.

Adam Ulčák, 2.B

Pomoc s výzkumem želvušek - zapojíte se?

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku

Pracoviště na Univerzitě Palackého v Olomouci se zabývá studiem stresu a stárnutí. Mimo jiné studují mikroskopické želvušky, které jsou extrémně odolné - přežijí i vystavení podmínkám kosmu. Provádí teď mapování výskytu jednotlivých druhů ve vybraných oblastech ČR.

Tercie B v podcastu Bez filtru

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Josef Valenta

3 fotografie

Studenti tercie B se ve středu 7. září zúčastnili nahrávání ankety pro podcast Bez filtru. Vyjadřovali své názory na aktuální situaci v naší zemi a svůj výhled do budoucna.