Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Akce ve školním roce 2017/2018

Letní škola FIT pro holky

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Renata Fojtů

Titulní obrázek článku
 – 

Milé studenty,

i letos Vám FIT VUT Brno dokáže, že technika není jen pro kluky. Můžete se o tom přesvědčit ve dnech 28.8.-1.9.2017. Malá nabídka toho, co zažijete a vyzkoušíte si: exkurze do IT firem, úpravy fotografií nejen pro Instagram, hackování pomocí gumového medvídka, příprava vlastního blogu...

Přílohy

 Letní škola FIT pro holky [593 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Informatika a výpočetní technika
Celý článek...

Rozvoj jazykových kompetencí pedagogů Biskupského gymnázia a MŠ – stručná charakteristika projektu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 

O to v tomto projektu vlastně jde? Vkládám shrnutí z projektové žádosti:

Projekt Rozvoj jazykových kompetencí pedagogů Biskupského gymnázia Brno a MŠ vychází ze SWOT analýzy a strategického plánu rozvoje školy. Za silnou stránku považujeme zejména výuku cizích jazyků na stále vyšší jazykové úrovni, za nejslabší stránku považujeme nižší jazykovou vybavenost některých vyučujících odborných předmětů a nedostatek finančních prostředků na zabezpečení dalšího vzdělávání učitelů na jazykových a metodických kurzech v zahraničí. Cílem projektu je využít mobility učitelů ke zlepšení jazykových kompetencí pedagogů i vedení školy a metodických kompetencí učitelů cizích jazyků a odborných předmětů tak, aby učitelé jazyků zvládali výuku na stále vyšší jazykové úrovni ve větší míře zapojovali inovativní metody a informační technologie do jazykové výuky a učitelé odborných předmětů byli schopni postupně zavádět částečnou výuku odborných předmětů v cizích jazycích. Talentovaným, sociálně znevýhodněným i zahraničním studentům bude v knihovně a infocentru k dispozici proškolená pracovnice, která jim pomůže s individuálním studiem.

Zařazeno v kategoriích:

Rozvoj jazykových kompetencí pedagogů Biskupského gymnázia Brno a MŠ
Projekty
Celý článek...

Rozvoj jazykových kompetencí pedagogů Biskupského gymnázia Brno a MŠ

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 

číslo projektu: 2017-1-CZ01-KA101-034880 

O co v projektu vlastně jde? Zde citace ze závěrečné zprávy:

Škola dlouhodobě spolupracuje s mnoha zahraničními školami a účastní se projektů EU i lokálních. Projekt Rozvoj jazykových kompetencí pedagogů Biskupského gymnázia Brno a MŠ vychází ze SWOT analýzy a strategického plánu rozvoje školy. Cílem projektu je využít mobility učitelů ke zlepšení jazykových kompetencí pedagogů i vedení školy a metodických kompetencí učitelů cizích jazyků a odborných předmětů tak, aby učitelé jazyků zvládali výuku na stále vyšší jazykové úrovni a ve větší míře zapojovali inovativní metody a informační technologie do jazykové výuky, a učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů byli schopni postupně zavádět částečnou výuku svých předmětů v cizích jazycích.

Filmový cyklus (nejen) pro středoškoláky 2017/2018, Cyklus 9 jazzových koncertů

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Ilona Doleželová

 – 

Přijměte pozvání na 27. ročník Filmového cyklu (nejen) pro středoškoláky a na Cyklus 9 špičkových jazzových koncertů. Permanentky k oběma akcím je možné zakoupit v kabinetu HUV u I. Doleželové během první poloviny září.


Filmový cyklus obsáhne devět snímků evropské i světové kinematografie. Filmový cyklus nejen pro středoškoláky proběhne v kině Lucerna. Kino Lucerna najdete na Minské 19, Brno-Žabovřesky (spojení tramvaj č. 3 a 11 nebo trolejbusy 134 a 136). Cyklus se zde uskuteční ve třech představeních, takže si můžete vybrat, který den se vám hodí více. Rozhodnout se musíte mezi úterým, středou a čtvrtkem. Všechna představení vašeho cyklu v kině Lucerna (celkem 9 filmů od října 2017 do června 2018) se pak konají ve stanovené dny, které máte výrazně vyznačeny na vaší průkazce. Začátky představení v kině Lucerna jsou většinou v 18 hod., film American Honey začíná kvůli své mimořádné délce již v 17.30 hodin. Legitimace cyklu do kina Lucerna stojí 495 Kč.


říjen 2017 – Mrtvý muž
USA 1995, antiwestern/drama/121 min., režie: Jim Jarmusch, hrají: Johnny Depp a Gary Farmer.
Zcela netradiční western a zároveň mistrovské dílo krále amerického nezávislého filmu Jima Jarmusche s geniální hudbou Neila Younga.

listopad 2017 – Mlha v srpnu
Německo/Švýcarsko 2016, drama/historický/126 min., režie: Kai Wessel, hrají: Ivo Pietzcker a Sebastian Koch.
Pod nacistickým programem s krycím názvem T4 se skrývala eugenika a násilná eutanazie, která cílila v Německu dokonce i na děti.

prosinec 2017 – V sedmnácti
Francie 2016, drama/romantický/116 min., režie: André Téchiné, hrají: Kacey Mottet Klein a Corentin Fila.
V nejsvěžejším snímku své kariéry zachycuje třiasedmdesátiletý francouzský klasik André Téchiné dvojici sedmnáctiletých kluků z francouzského maloměsta a jejich turbulentní vztah.

leden 2018 – Intimní osvětlení
Československo 1965, drama/podobenství/71 min., režie: Ivan Passer, hrají: Věra Křesadlová a Jan Vostrčil.
V osobité smutné komedii se na malém městě po deseti letech setkávají dva spolužáci – hudebníci. Jeden z nejvýznamnějších snímků nové české vlny 60. let, který byl zcela oprávněně zařazen mezi desítku nejlepších domácích filmů všech dob.

únor 2018 – American Honey, začátek již 17.30 hodin.
USA/Velká Británie 2016, road movie/163 min., režie: Andrea Arnold.  hrají: Sasha Lane a Shia LaBeouf.
Generační výpověď lidí, kteří stojí na prahu dospělosti a nevědí, jak ho překročit. American Honey je film, který budete emočně prožívat v těsné závislosti na vašem datumu narození. Cena poroty na MFF v Cannes 2016.

březen 2018 – Přes kosti mrtvých
Polsko/Česko 2017, krimi/drama/128 min., režie: Agnieszka Holland, hrají: Agnieszka Mandat a Miroslav Krobot.
Hlavní hrdinkou příběhu, je postarší, lehce výstřední žena. Mysteriózní drama postmoderně překračuje všechny příběhové a žánrové hranice. Stříbrný medvěd na MFF v Berlíně 2017.

duben 2018 – Suburra
Itálie/Francie 2015, krimi/thriller/134 min., režie: Stefano Sollima, hrají: Greta Scarano a Jean-Hugues Anglade.
Brilantní žánrový (mafiánský) snímek. Příběh o zločinu se odehrává v Římě během sedmi dnů, v nichž se rozpoutá brutální válka mafií, která nakonec semele vinné i nevinné.

květen 2018 – Agnus dei
Francie/Polsko 2016. drama/115 min., režie: Anne Fontaine, hrají: Lou de Laâge, Agata Buzek a Agata Kulesza.
Film, odehrávající se v letech 1945-46 v ženském benediktinském klášteře v Polsku, se zabývá tabuizovaným tématem sexuálního násilí za války.

červen 2018 – Naprostí cizinci
Itálie 2016, komedie/drama/93 min., režie: Paolo Genovese, hrají: Giuseppe Battiston a Anna Foglietta.
Dynamická dramatická komedie o přátelství, lásce a zradě s hvězdným italským obsazením vás nejen rozesměje, ale dovede též k zamyšlení.

MOTTO: Pokud považuješ současné snímky v kinech za nudné, dětinské a film především za umění a ne jen za zábavu, pokud sneseš i jiné filmy než americké, erotické, komedie, fantasy a sci-fi, horory a thrillery, pokud dokážeš obětovat trochu svého pohodlí a zvednout se od netu, notebooku, facebooku, televize a DVD a zajít jednou za měsíc do kina, tak jsi náš člověk a věnuj pozornost dalším řádkům

Logická soutěž Homo Špekulus v roce 2017/2018

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Magdalena Hamingerová

 – 

Do školního roku 2017/2018 vstupujeme již 140.kolem logické soutěže Homo Špekulus.

Vaše řešení odevzdejte do schránek u oddělení matematiky do 27.9.2017.

Na řešení úloh budete mít v letošním roce vždy celý měsíc.

Úspěšné řešení přejí Vaši učitelé matematiky.

1.C na adaptačním kurzu v Obůrce u Blanska

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

 – 
10 fotografií

Krátká obrazová reportáž z adaptačního kurzu 1.C  :-)

Expedice Ukrajina 2017

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Kubíček

 – 
7 fotografií

Expedice Ukrajina

4. – 14. září 2017

 

Po letmém pozdravu s našimi spolužáky jsme první školní den vyrazili my, skupina šestnácti studentů z Bigy vedených profesorem Kubíčkem, směrem do hor Zakarpatské Ukrajiny. Plánovaná trasa treku vedla z Rachivu přes městečka Kvasy a Usť-Čorna do Koločavy, odkud nás autobus o deset dní později dovezl zase zpět do školních životů po prodloužených prázdninách. Těchto deset dní byl pro nás čas plný zážitků, nových zkušeností, ale hlavně šlapání s těžkým batohem na zádech. První tři dny nás v horách uvítala mlha a vytrvalý déšť, ale to nám nezabránilo pokořit nejvyšší bod Ukrajiny, horu Hoverlu, vysokou 2061 m. n.m.

Virtuální prohlídka