Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Akce ve školním roce 2013/2014

Zapojte se do nového projektu Comenius na Bigy!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

European Challenges in Innovative Research Diagnostic Methods in Life Sciences  je název nového projektu Comenius, jehož součástí je i naše škola. Projekt bude probíhat v tomto a příštím školním roce a účastní se ho 11 škol z 10 evropských zemí. První projektová schůzka proběhne na naší škole, a to v termínu 16.-19. 10. 2013. Schůzky se účastní celkem 23 zahraničních vyučujících a 10 zahraničních studentů. 

Zařazeno v kategoriích:

Biologie
Celý článek...

Přípravné dny 27. – 30. srpna a 2. září 2013

Vydáno:

 | 

Autorka: Marie Karpíšková

 – 

Přílohy

 Informace naleznete v příloze. [29 kB]
Celý článek...

Vědec BiGy 2014

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Tarabová

 – 
27 fotografií

Výsledek soutěže Vědec BIGY 2014

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Tarabová

 – 
5 fotografií

Letošní vítězové soutěže :  STUDENTSKÉ HLASOVÁNÍ i UČITELSKÉ HLASOVÁNÍ :

                1.místo: ALŽBĚTA SLÁMOVÁ (TB) – Supravodivost.

                2.místo: KATKA POPKOVÁ (3B) – Genetická daktyloskopie

Cyklovýlet kvinty B

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

 – 
4 fotografie

Třída Q.B absolvovala netradičně školní výlet již v září.

Využili jsme nabídky ubytování na ZŠ v Kardašově Řečici a strávili několik dnů v lůně jižních Čech – uprostřed krásné přírody a krásného počasí. Se svými koly jsme najezdili 212 km a viděli zámek v Jindřichově Hradci, Třeboni a Červené Lhotě, legendární pískovou dunu u Vlkova, Krýzoy jesličky, největší evropský rybník Rožmberk a hlavně byli spolu – téměř celá třída. Vzpomínky na tyto dny nám pomohou překonat všední školní dny, které nás nyní čekají.

Informace k projektovému týdnu kvart

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

Titulní obrázek článku
 – 

Projektový týden kvart se koná v době 16. – 19. 9. 2013, prezentace z projektového týdne proběhne o týden později v pátek 27.9. 2013.

Ve čtvrtek 5.9. 2013 od 7:15 do 7:50 v učebně 340 se koná zápis do jednotlivých skupin (BIO+ ZEM; FYZ; ZSV) u prof. Piskačové. Skupina BIO+ZEM má 30 míst, skupiny FYZ a OBV po 15-ti místech. Program jednotlivých skupin je přiložen. Finanční náročnost projektového týdne by neměla přesáhnout u žádného z předmětů 350,- Kč.

Pozor! Probíhá zápis do podzimního kola T-kurzů

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

TALNET (celostátní vzdělávací projekt pro nadanou a zvídavou mládež se zájmem o přírodní a technické vědy)  nabízí podzimní běh tzv. T- kurzů, což je aktivita, díky které se můžete hlouběji ponořit do oboru, který vás zajímá. Záběr je široký – je možné se zapsat do speciálních kurzů z astronomie, fyziky, chemie, biologie, ekotoxikologie, geografie, programování či do kurzu, kde vás naučí, jak se připravit na expedici.

Vědecké stáže pro středoškolské studenty na pracovištích Akademie věd

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 
2 fotografie

V rámci projektu Otevřená věda připravila Akademie věd ČR ve spolupráci s univerzitami po celé České republice vědecké stáže pro talentované studenty,  nabízí středoškolákům možnost rozšiřovat své znalosti v oblasti přírodních a technických věd. Pro všechny, které zajímá biologie, chemie, fyzika, matematika, technika a další přírodovědné a technické obory, má AV skvělou nabídku. Také v novém školním roce 2013/2014 mohou studenti navštěvovat vědecká pracoviště a pracovat pod přímým vedením vědců na vybraném tématu studentské vědecké stáže.  Bližší informace ZDE.

Den vědy MU – speciální den otevřených dveří

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

V pátek 13.9.2013 se bude konat speciální den otevřených dveří (SDOD) na osmi fakultách Masarykovy univerzity. Bližší informace v příloze a letáku. Program je připraven ve dvou modulech – stejný program na dané fakultě bude probíhat od 9:00 a od 11:00 hod. Lékařská fakulta pro své uchazeče nachystá program  na veletrh Gaudeamus a na tradiční den otevřených dveří. Případní zájemci o studium medicíny mohou navštívit na SDOD přírodovědeckou fakultu v Kampusu, který je společným zázemím i pro studenty lékařské fakulty.

Virtuální prohlídka