Kontakt
Profilová fotografie
Marie Karpíšková
sekretářka, správní zaměstnankyně
Nejnovější články
Titulní obrázek článku

6. února 2015 se uskutečnilo v CVČ Lužánky okresní kolo 41. ročníku Olympiády v českém jazyce.
Ve II. kategorii (studenti vyššího gymnázia) soutěžilo 58 studentů z různých středních škol. Biskupské gymnázium výborně reprezentoval Michal Bubeník, jenž získal 1. místo. Michal Bubeník postupuje do krajského kola.
         Blahopřejeme!

Zařazeno v kategoriích:
Český jazyk a literatura
Celý článek...
Titulní obrázek článku

Recitační soutěže Čtvrtlístek 2015 se z Biskupského gymnázia Brno zúčastnily studentky Tereza Krausová z  OKA a  Jitka Peloušková z QA. Tato přehlídka uměleckých textů uctívá památku herce a dabéra Rostislava Čtvrtlíka, který v devětačtyřiceti letech předčasně zemřel.
      Studenti Biskupského gymnázia Brno na soutěži již opakovaně uspěli, v oblastním kole pořádaném 7. 2. 2015 v Divadle Bolka Polívky získali první i druhé místo, jediná  postupující umístění do celostátního kola. Tereza Krausová do soutěže vstupovala s ukázkou z knihy od Souada Upálená zaživa, v druhém básnickém textu si vybrala Jacquesa Préverta. Porota v čela s Janem Potměšilem a Milenou Steinmasslovou ocenila především její nepatetický, zcela přirozený projev emočně náročných textů. 
    Jitka Peloušková recitovala W. Shakespeara v originále, zvolila ukázku ze hry Jindřich V., načež celý text zopakovala se stejnou intenzitou v češtině. Pro prozaickou část si vybrala ukázku od Williama Blakea. Její volba  byla rozumně zvolená, protože tak mohla ukázat, jaké polohy při interpretaci zcela odlišných textů, dokáže zvládnout..
      Celostátního kolo Čtvrtlístek 2015 se uskuteční 14. 4. v Děčíně. V loňském ročníku měly zastoupení také dvě studentky Bigy Zuzana Škopová a Sabina Šlachtová, která v něm získala čestné uznání.
                                                                                                                                              Nora Janečková

Zařazeno v kategoriích:
Český jazyk a literatura
Celý článek...
Titulní obrázek článku

Dívky a chlapci naší školy se zúčastnili městských sportovních přeborů a umístili se na těchto krásných místech:

Corny - atletický pohár: družstvo dívek 2. místo

                                   družstvo chlapců 2. místo.

Zařazeno v kategoriích:
Tělesná výchova
Celý článek...
Přihlášky ke studiu na naší škole

Vydáno: 4. února 2015, 22.00

 | 

Autorka: Marie Karpíšková

Upozorňujeme zájemce o studium na naší škole, že pro letošní přijímací řízení nepožadujeme potvrzení lékaře na přihlášce ke studiu!

Při vyplňování přihlášky ke studiu si, prosím, přečtěte pokyny, které naleznete v sekci přijímací řízení jako poslední odkaz na této straně.

Zařazeno v kategoriích:
Přijímací řízení
Celý článek...
3 fotografie

Ve dnech 24. a 25. září proběhla na naší škole sbírka (pod režií pana profesora Pavla Vaňka a 2.C) s názvem Srdíčkové dny. Jak si zajisté někteří z vás všimli, prodávaly se ve vestibulu školy různé dárkové předměty, jako například klíčenky a magnetky na podporu postiženým dětem. Bigy pečlivě zvažuje, kterého charitativního projektu se zúčastní. Této sbírky, kterou organizuje www.zivotdetem.cz, se Bigy zúčastnilo i v minulých letech.

Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna BrnoLingua Centrum - partnerské logoCambridge P.A.R.K. - partnerské logo