Kontakt

Spectrum of Education – konference AFS v Istanbulu

Vydáno: 11. prosince 2011, 20.16

 | 

Autor: Karel Mikula

22. listopadu 2011, 23.00 – 26. listopadu 2011, 22.59
8 fotografií

Ve dnech 23. až 26. listopadu 2011 se ředitel školy Mgr. Karel Mikula a Mgr. Vojtěch Maša (kolega vyučující informatiku) zúčastnili mezinárodní konference v Istanbulu, kterou pořádala tamní pobočka agentury AFS. Tématem přednášek byly inovace výuky v čase, kdy jsou učitelé konfrontováni s generací studentů, jejichž hlavním zdrojem informací je internet a digitální média vůbec („teaching digital natives“), viz např. webová stránka Marca Prenskyho z USA.

Některé přednášky se rovněž zabývaly fenoménem mezikulturního dialogu (viz přednáška prof. Roberta Ruffina z Univerzity v Padově uvedená v příloze). Inovativní přístup ve výuce a srovnání jednotlivých systémů byl také náplní různých diskusí i workshopů, které vedli účastníci konference. Konference se zúčastnilo více než 40 učitelů z 15 zemí z celého světa.

Naše gymnázium je již osmým rokem partnerem AFS a zajišťuje studium zahraničních studentů u nás a zprostředkuje našim studentům tutéž možnost v zahraničí. Tato zkušenost je nesmírně cenná pro studenty i učitele.

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna BrnoLingua Centrum - partnerské logoCambridge P.A.R.K. - partnerské logo