Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nejnovější články v kategorii Úspěchy

Memorial Pepy Cepáka

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Tomáš Vaněk

7 fotografií

Ve čtvrtek 21. 11. 2013 se náš dívčí volejbalový tým zúčastnil Turnaje církevních škol v ČR ve volejbale - Memorial Pepy Cepáka v Plzni. Na turnaj se sjely ty nejlepší týmy z různých koutů republiky, a to z Českých Budějovic, Kroměříže, Oder, Jihlavy a samozřejmě nechyběl ani domácí tým Plzně.
Náš Bigy tým reprezentovaly:
• Kateřina Ferbyová (2.C)
• Eliška Cupáková (3.B)
• Monika Buchtová (2.A)
• Tereza Novotná (1.C)
• Martina Novotná (3.C)
• Lucie Minsterová (3.C)
• Silvie Pěnčíková (2.A)

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Úspěchy
Žáci
Celý článek...

Vojtěch Rozehnal z kvarty A uspěl ve finále Logické olympiády

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

Titulní obrázek článku
 – 

25.11. 2013 se v Praze konalo celorepublikové finále Logické olympiády, do kterého se po úspěšné účasti v nominačním a krajském kole probojoval i Vojtěch Rozehnal z kvarty A.

Vojta se v kategorii B umístil na skvělém 5. místě.

Gratulujeme a přejeme mnoho dalších skvělých úspěchů.

Konverzační soutěž ve francouzštině

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

 – 

I letos se naši studenti zúčastnili krajského kola konverzační soutěže ve francouzštině, ve kterém Matteo Marchese z kvarty A obsadil ve své úrovni nádherné, druhé místo. Gratulujeme!
Poděkování za skvělou reprezentaci školy v soutěži s neustále se zvyšující úrovní patří i Filipu Vlčkovi ze sexty A a Michaele Koukalové ze 3.B.
 

Konverzační soutěž ve francouzštině

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

Titulní obrázek článku
 – 

Ve čtvrtek 21. března se konalo krajské kolo konverzační soutěže ve francouzštině. Naše škola tentokrát vyslala tři kandidátky: Mášu Margoldovou v úrovni A1, Kristýnu Vítkovou v úrovni B1 a Bětku Chmelíkovou v B2.

Všechny tři naši školu skvěle reprezentovaly. Bětka Chmelíková ve své kategorii vyhrála a postupuje do celostátního kola, které se koná ve čtvrtek 25. dubna v pražském Francouzském institutu.

Naši kvartáni uspěli v soutěži MF náboj

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

 – 

V pátek 15.11.2013 se konala na řadě míst ČR a na Slovensku  matematicko-fyzikální týmová soutěž MF náboj.   V Brně proběhla soutěž na fakultě strojního inženýrství VUT.

Soutěž je určena pro 4 členné týmy žáků z osmých a devátých tříd základních škol,
cílem každého týmu je v časovém limitu vyřešit co nejvíce úloh.

Den vědy v ZOO Brno

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

Titulní obrázek článku

V pondělí 14.10.2013 se v ZOO Brno konal "Den vědy". Naši školu reperezentovalo v této soutěži několik družstev z nižšího gymnázia (protože pro nižší gymnázia a základní školy byla soutěž určena).

Ve velké konkurenci škol z celého města Brna a okolí skončilo na 2 . místě ( jen půl bodu za místem prvním!) družstvo chlapců z kvarty B, ve složení: Václav Kolář, Marek Pospíšil, Břetislav Dančák, Patrik Steffel a David Bargel. Vyhráli nejen diplom, ale i volný vstup do ZOO pro celou svou třídu.

Holky pro počítač a počítač pro holky

Vydáno:

 | 

Autorka: RNDr. Alena Pavlačková

Titulní obrázek článku

Dvě studentky našeho gymnázia, Zuzana Zemanová (SXB) a Eva Navrátilová (4B), získaly první a druhé místo v malé literární soutěži na téma "Holky pro počítač a počítač pro holky" konané při Letní počítačové škole pro středoškolačky na FIT VUT v Brně. Předseda poroty, Prof. Dr. Jiří Pavelka, CSc. z FSS MU, odborník na žurnalistiku a mediální studia konstatoval, že zvláště práce Zuzany Zemanové přesáhla úroveň všech ostatních prací. Svěží text bude navržen jako propagační nástroj jak pro příští ročníky Letních škol, tak pro poutač pro středoškoláky, kteří budou hledat svou vysokou školu. Práce Evy Navrátilové upoutala nevšedním dramatickým pojetím při autorském čtení a tím se zařadila jako druhá ze tří vybraných prací. Gratulujeme!!!

Přílohy

 Ajťačky (Zuzana Zemanová) [15 kB] Bateriový Joe aneb brněnská opera(ce) (Eva Navrátilová) [20 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Úspěchy
Informatika a výpočetní technika
Žáci
Celý článek...

Volejbalisté z BiGy kroužku reprezentují školu

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

 – 
6 fotografií

Dne 4. 5. 2013 se pod záštitou občanského sdružení Lumír uskutečnil v Lelekovicích u Brna již čtvrtý ročník volejbalového turnaje, kterého se letos zúčastnilo celkem sedm smíšených týmů z Brna a okolí. Soutěž probíhala tabulkovým způsobem (každý s každým) a to z časových důvodů ve zkráceném režimu na dva sety do 15 bodů (rozhoduje skóre). Bigy tým ve složení David Janků (OkB), Michal Drápal (OkB), Boris Prudík (3.C), Eliška Cupáková (2.B), Martina Novotná (2.C), Pavlína Baďurová (SpA) a Jan Taraba se pod vedením Davida Janků postaral o mimořádný úspěch, kdy i při velké konkurenci a kvalitě ostatních týmu získal pro BiGy skvělé druhé místo v celkovém hodnocení soutěže.

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Úspěchy
Sportovní výkony studentů
Chemie
Žáci
Celý článek...

Odry 2013 – TV záznam

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Ilona Doleželová

18 fotografií

Ve dnech 19. – 22. března pořádala Střední pedagogická a zdravotnická škola sv. Anežky České v Odrách 20. ročník Celostátní přehlídky církevních škol v zájmové umělecké činnosti, které se letos zúčastnilo více než 1000 účinkujících z 28 škol z celé České republiky i ze Slovenska.

Silový čtyřboj 2013

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku

V dubnu 2013 se vybraná školní reprezentace účastnila soutěže Silový čtyřboj chlapců a dívek SŠ. Družstvo děvčat ve složení – Tereza Novotná 4.B, Petra Juřenčáková 3.B, Dominika Coufalová OkB, Lucie Motyčková SxA a náhradnice Anna Bobčíková SxA vybojovalo 3. místo v okresním kole. Na 5. místě v jednotlivcích vynikla Tereza Novotná (z 20 závodnic).
Družstvo chlapců ve složení – Jakub Nantl SpA, Ondřej Nováček QA, Vojtěch Čalkovský 4.B a Karel Fintes QB výborně reprezentovalo školu a ve velké konkurenci se v žádném případě neztratilo. V jednotlivcích vynikal Jakub Nantl, který se umístil na 5. místě v kraji. Jeho výkony patřily k nejlepším. Např. ve shybech (32 opakování) byl nejlepší ze všech 60 hochů.

Virtuální prohlídka