Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Akce ve školním roce 2007/2008

Imatrikulace 2007

Vydáno:

 | 

Autor: Bronislav Berník

 – 
37 fotografií

Středoškolský atletický pohár (krajské kolo Břeclav)

Vydáno:

 | 

Autor: Bronislav Berník

 – 
31 fotografií

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Soutěže
Celý článek...

Plavecká show

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

 – 
4 fotografie

V pátek 12.10.2007 se na koupališti Kraví hora konala show pro dětské domovy. Hlavním iniciátorem a ředitelem této akce byl pan Michael Svoboda. Jeho žena Kateřina a studentka Bigy Barča Vráblová mu při uskutečňování tohoto projektu a i při samotné organizaci show velmi pomáhaly. Pořadatelem byli AC Atletika Brno, TVb1, Městská část Brno – střed ve spolupráci s Biskupským gymnáziem Brno, SK Kociánka Brno, MŘ Policie ČR Brno, SPŠ MV v Brně, Městskou policií Brno a všemi zúčastněnými dětskými domovy. Pro dětské domovy zde byly připraveny jak plavecké, tak vědomostní soutěže. Soutěží se zúčastnilo celkem asi 12 dětských domovů. Soutěžili policisté, lidé z kriminálky a televize, ale i BIGY team.

Fotbalový turnaj o Pohár Sokolů 2007

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

 – 

V sobotu 13. října 2007 se uskutečnil 8. ročník tradičního fotbalového turnaje O pohár Sokolů, který pořádala Česká tábornická unie Tábornický klub Sokoli ve spolupráci s Biskupským gymnáziem Brno. Tradičním heslem, které provázelo celé klání, bylo "rozdávej radost a góly".

Akce se zúčastnilo dvacet čtyři týmů z Brna a okolí, přičemž největší zastoupení mělo Biskupské gymnázium Brno s jedenácti družstvy. Na dvou hřištích tohoto gymnázia se vystřídalo 176 účastníků, které sledovaly spousty dalších diváků.

Turnaj ve streetbalu 2007

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

 – 

Již tradiční 7. ročník turnaje ve streetbalu se konal tentokrát netradičně poprvé na nově zbudovaném hřišti u ZŠ Pastviny v Komíně. Chladné nedělní ráno vítalo streetbalové nadšence a zima způsobila, že první zápasy byly ve znamení zmrzlých a ztuhlých prstů, kdy každá přihrávka bolí. Naštěstí s přibývajícími zápasy přibývalo i slunce, takže byla hra veselejší a uvolněnější. Náladu pozvedlo rovněž malé občerstvení, které každý účastník obdržel.

Volejbalový turnaj církevních škol Plzeň 2007

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jakub Zatloukal

 – 

Můj milý deníčku, 13. listopadu jsme se zúčastnili volejbalového turnaje v Plzni za doprovodu paní profesorky Zatloukalové a pana profesora Zatloukala.

Vyrazili jsme ve středu kolem 14:00 hod od školy. Cesta trvala kolem pěti hodin, ale proběhla celkem bez problémů. Jediné, co nás trápilo, bylo málo zastávek na záchod, které se však i přes odpor pana profesora konaly. V autě jsme probrali taktiku, prospali se a doufali, že už brzy budeme na místě.
Po příjezdu jsme se ubytovali na zdejším církevním gymnáziu a připravovali se na nadcházející den turnaje. Samozřejmě menší večerní procházka pro lepší koncentraci se nevynechala.

První Noc s Andersenem

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Markéta Pavlasová

 – 

Historicky první Noc s Andersenem na naší škole se uskutečnila 28. 3. 2008. Tato akce byla určená pro třídy Primu A a Primu B. Pořadateli Noci s Andersenem byli paní profesorka Pavlasová, pan profesor Kubíček, pan profesor Plaček, paní profesorka Vrublová a paní profesorka Punčochářová.
Nejdříve jsme se v 19 hodin sešli ve vestibulu na Bigy a přemístili jsme se do gymnastického sálu, kde jsme měli spát. Rozbalili jsme si spacáky a karimatky a mohlo se začít. Pak přišlo na řadu představování všech zúčastněných. Poté nám páni profesoři přečetli několik pohádek od Hanse Christiana Andersena (např. O cínovém vojáčkovi).

Virtuální prohlídka