Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Základní informace o knihovně a infocentru

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Markéta Pavlasová

Školní knihovna Biskupského gymnázia Brno slouží jako studijní a informační centrum školy pro studenty, učitele a ostatní zaměstnance školy.

Knihovnice

Mgr. Markéta Pavlasová, Ph.D.

Kde knihovnu najdete? Kabinet č. 269 – ústřední půjčovna, 2. podlaží

Ptejte se knihovnice: marketa.pavlasova@bigy.cz

Kdo smí využívat služeb knihovny a informačního centra?

  • všichni studenti a pracovníci našeho gymnázia
  • výpůjční doba knižního dokumentu je jeden měsíc; po uplynutí této doby lze knihu o další měsíc prodloužit
  • každý čtenář si může půjčit nejvýše pět knih (s výjimkou studentů maturitních tříd)
  • pokud dojde ke ztrátě knihy, je čtenář povinen tuto ztrátu nahradit (zaplatit celou částku za knihu nebo dodat knihu jinou)

Přijďte a ušetřete tak svůj čas, určitě neprohloupíte :-) Těším se na vás! 

 

 

 

Nejnovější články v kategorii Knihovna a infocentrum

Omezený provoz knihovny

Vydáno:

 | 

Autorka: Zdeňka Pospíšilová

Milí studenti a kolegové, ze zdravotních důvodu je cca do 22. 6. omezen provoz školní knihovny. V nejbližších dnech bude otevřeno v pátek 17. 6. 7:30-13:30 a v pondělí 20. 6. 7:30-13:30. Děkujeme za pochopení.

Upomínka pro studenty maturitních tříd

Vydáno:

 | 

Autorka: Zdeňka Pospíšilová

Ke dni 21. 3. 2022 máte ze školní knihovny vypůjčeno celkem 113 knih, z toho je 34 zpožděných výpůjček. (Ti, kterých se to týká, obdrželi upomínku prostřednictvím MS Teams.)

Od 1. dubna 2022 bude umožněno půjčování knih pouze studentům, kteří mají vrácené zpožděné výpůjčky. Žádáme o vrácení všech knih do 2. května 2022.

Potřebujete knihu o něco déle? Nemáte upomínanou knihu? Ztratili jste knihu? Neotálejte s řešením situace, zastavte se v knihovně nebo se ozvěte e-mailem či přes MS Teams. Pomůžeme, zjistíme, domluvíme se na náhradě...

Na začátku května budou předány seznamy dlužníků (zejména těch nekomunikujících) třídním učitelům, následně informováni rodiče. Také hrozí nevydání maturitního vysvědčení.
 

Informace z knihovny

Vydáno:

 | 

Autorka: Zdeňka Pospíšilová

Omlouváme za nepřítomnost v knihovně ve čtvrtek 27. 1. z důvodu karantény. V pátek 28. 1. a v pondělí 31. 1. bude knihovna otevřena 7:30-13:30.

Knihovna přes prázdniny

Vydáno:

 | 

Autorka: Zdeňka Pospíšilová

30. 6. bude knihovna otevřena pouze do 10:00.

O prázdninách bude knihovna v provozu 12.-27. 7. a 23.-31. 8. pondělí-čtvrtek 8:00-14:00, pátek 8:00-12:00. V případě zájmu o vypůjčení nebo vrácení knih nebo jinou službu se ozvěte na e-mail zdenka.pospisilova@bigy.cz.

Mimořádná změna provozu knihovny

Vydáno:

 | 

Autorka: Zdeňka Pospíšilová

Informujeme studenty a učitele, 

že příští týden dojde ke drobné změně v provozu knihovny, bude otevřena v pondělí 31. 5. 8:00 - 12:00 a v pátek 4. 6. 8:30 - 12:30. Ostatní dny v týdnu bude otevřeno beze změny. 

Knihy, které máte vypůjčené už dlouho, můžete nadále vracet v době provozu přímo v knihovně, případně do biblioboxu u vrátnice. Děkujeme za pochopení.