Španělští studenti na návštěvě v rámci programu Erasmus+
Vydáno:
|Autorka: PaedDr. Simoneta Dembická
V týdnu od 12. do 15. května jsme na naší škole přivítali skupinu 12 studentů a 2 učitelek ze střední školy IES Ausiàs March ve španělském městě Gandía v provincii Valencia. Návštěva se uskutečnila v rámci programu Erasmus+ a zahraniční hosté byli ubytováni v českých rodinách.
První den pro ně připravili naši studenti bohatý uvítací program. Kvinta B si připravila seznamovací aktivity a provedla španělské vrstevníky po škole. Sexta B nachystala zábavný kvíz o české kultuře a studenti ze Septimy B uspořádali odpolední hru typu treasure hunt v centru města. Na oplátku nám španělští hosté představili své město, školu i místní zvyklosti a kulturu.
Úterní výlet do Prahy patřil mezi vrcholy týdne. Navštívili jsme židovské město, prošli se po královské cestě a prohlédli si Pražský hrad – včetně katedrály sv. Víta, starého královského paláce a Zlaté uličky. Nálada byla výborná a počasí nám přálo.
Ve středu a čtvrtek se španělští studenti zapojili do výuky v několika třídách. Výuku hodnotili velmi pozitivně a ocenili otevřený přístup našich učitelů. Ve středu odpoledne se konal netradiční a báječný výlet do Naloučan, který připravila studentka Ivana Netrdová z 3.A – patří jí velké poděkování. Česko-španělská skupina zde sázela stromky v lese, opékala špekáčky, zazpívala si a svezla se hasičským autem. Atmosféra byla skvělá a zážitky nezapomenutelné.
Čtvrteční odpoledne patřilo návštěvě hradu Veveří, večer pak už hostům nezbývalo než se sbalit. V pátek ráno se skupina vydala na krátkou návštěvu Vídně, odkud pokračovala zpět do Španělska.
Jsme velmi rádi, že celý týdenní pobyt proběhl úspěšně. Děkujeme českým rodinám za jejich pohostinnost, učitelům za vstřícnost a našim studentům za jejich aktivní zapojení. Díky vám měla návštěva jedinečnou atmosféru, na kterou budou naši španělští hosté jistě dlouho vzpomínat.
Zařazeno v kategoriích: