Kontakt

Marek Orko Vácha na Bigy již příští pátek!

Vydáno: 2. června 2021, 18.46

 | 

Autorka: Martina Malinová

Titulní obrázek článku
11. června 2021, 12.00

V pátek 11.6. ve 14 hodin v aule proběhne pro všechny zájemce z řad studentů i vyučujících školy přednáška Marka Orko Váchy na téma Etika v lékařství a molekulární biologii. Nenechte si tuto událost ujít, jste srdečně zváni :-) 

Mgr. Marek Vácha, Ph.D., katolický kněz, biolog, spisovatel, etik... Vystudoval obor molekulární biologie a genetika na PřF MU v Brně, teologii studoval v Olomouci a v Bruselu. V letech 1997 a 2000 se účastnil dvou výprav na Antarktidu. V roce 2002 žil šest měsíců v trapistickém klášteře Sept-Fons ve Francii. Na Biskupském gymnáziu v Brně učil biologii a náboženství. Je přednostou Ústavu etiky na 3. lékařské fakultě Karlovy univerzity. Je administrátorem ve farnosti Lechovice u Znojma. Na Fakultě sociálních studií v Brně vede seminář zaměřený na vztah křesťanství a ekologie. Publikuje v řadě odborných i populárních periodik, zabývá se tématy evoluční biologie a lékařské i environmentální etiky. (zdroj: https://tanciciskaly.cz/o-autorovi) 

Zařazeno v kategoriích:
Biologie
Volitelné předměty a kroužky
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna BrnoLingua Centrum - partnerské logoCambridge P.A.R.K. - partnerské logo