1. místo v turnaji církevních středních škol v ČR ve florbale chlapců v Ostravě

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Tomáš Vaněk

5 fotografií

Naše gymnázium se již tradičně zúčastňuje ostravského Turnaje církevních škol ve florbale a ani letošní rok nebyl výjimkou. Velkou motivací uhrát dobrý výsledek bylo především to, že se letos naposledy sešla vítězná sestava z předloňska – pět hráčů letos maturuje. Akce byla opět s mezinárodní účastí, klasické outsidery – Piekary Śląskie z Polska – tentokrát doplnila i velice slušně hrající Žilina. Mužstev bylo i s námi celkem 12.

Do základní skupiny jsme dostali oba zahraniční týmy. Dále favorita z Hradce Králové, Kroměříž a České Budějovice. Ze šestičlenné skupiny postupovaly první dva týmy do semifinále. Po ostrém souboji jsme porazili v prvním zápase Hradec a s ostatními mužstvy jsme si bez větších potíží poradili. Škoda byla jen remízy 1:1 se Žilinou, vyrovnání Slováků přišlo po naší odražené střele a přečíslení.

Semifinále jsme měli sehrát s druhým týmem sousední skupiny – s Olomoucí. V bráně nás čekalo překvapení v podobě mile vypadající gólmanky. Kapitánovi dokonce pochválila zadní partie při řádném clonění před brankou. Zápas se ale nevyvíjel nijak ideálně, již v třetí minutě jsme prohrávali o dva góly. V druhé půli se nám však podařilo využít přesilovou hru a následně nastřílet další čtyři góly, což byla pro soupeře pořádná sprcha.

Ve finále náš tým opět narazil na Hradec Králové a opět rychle prohrával 0:1. Utkání se ale podařilo naštěstí otočit mnohem dříve než v semifinále a i když se na nás mančaft z východních Čech dotáhl zpět, dvě minuty před koncem jsme vstřelili gól na 5:4 a druhá lajna se po vystřídání také dokázala prosadit a potvrdit, kdo má v zápase navrch.

Závěrem lze jen napsat, že letos se sešlo vše – gólman, obrana, útok, štěstíčko, ale i kouč Tomáš Vaněk, který vždy dokáže mančaft neskutečně namotivovat. Na naší škole je nyní prostor pro další hráče, aby v následujících letech ukázali, co umí společně s těmi, kteří ještě nějaký čas zůstanou. Díky :)