Kontakt
Partnerské školy a zahraniční spolupráce

Vydáno: 29. listopadu 2010, 10.22

 | 

Autor: Vojtěch Maša

Belgie

  • Lycée Saint-Francois Xavier, Verviers. Se školou dlouhodobě spolupracujeme a organizujeme výměnné pobyty studentů. O škole se více dozvíte na jejích webových stránkách.

Itálie

Německo

Polsko

Rakousko

Slovensko

Španělsko

  • IES Marqués de Suanzes, Madrid. Výměnné pobyty v rámci programu COMENIUS, Individuální mobilita žáků. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročník se zaměřením na humanitní vědy.
    O škole více na jejích webových stránkách.

USA

  • Naši studenti každý rok studují ve Spojených státech v rámci programu Global Outreach.

Partnerské školy v ČR

  • Masarykova univerzita. Studenti mají možnost účastnit se různých projektů a akcí na jednotlivých fakultách, které jsou určeny speciálně pro ně. Mohou být zapojeni v tzv. SOČ (středoškolské odborné činnosti), jsou možné přednášky v rámci jednotlivých fakult a kateder (např. v lednu 2010 nám  přednášela doc. Relichová o genetice člověka).
    Garantkou partnerství a kontaktní osobou je PhDr. Yveta Reiterová.
    Více na webových stránkách Masarykovy univerzity.
Nejnovější články v kategorii Zahraniční spolupráce
30. března 2019, 23.00 – 6. dubna 2019, 21.59
36 fotografií

             Je neskutečné, jak čas letí, ale na přelomu března a dubna konkrétně 31.března – 6. dubna jsme se zúčastnili posledního velkého setkání v rámci projektu  European Challenges in Sustainability by Biotechnology, financovaného z programu ERASMUS+ KA2 spolupráce škol. Setkání se uskutečnilo v městě Evreux ve Francii a jeho cílem byly hlavně dva pokusy: výroba polyhydroxybutyrátu pomocí fermentace a testování schopností bakterií (Bacillus subtilisPseudomonas fluorescens) rozkládat některé druhy plastů. Naše výprava se skládala ze sedmi studentů – Pavla Procházková, Lucie Burešová (obě SpA), Eliška Mezerová (SxA), Markéta Zavoralová (1.C), Terezie Kánská (3.B), Tadeáš Batelka (2.C), Lukáš Pražák (QB) a dvou profesorek – Kateřina Krumpholcová a Veronika Břečková.

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Biologie
Celý článek...
10. dubna 2019, 22.00 – 11. dubna 2019, 21.59

Naše škola realizuje ve spolupráci s partnerským gymnáziem v rakouském Melku projekt v rámci programu Interreg nazvaný "Partnerství škol – BIGY Brno – Stiftsgymnasium Melk" (KPF-02-086). Cílem projektu je umožnit studentům obou škol blíže poznat region, ve kterém se nachází partnerská škola.

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Německý jazyk
Celý článek...
22. ledna 2019, 23.00 – 23. ledna 2019, 22.59

Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola získalo v rámci programu Interreg grant na realizaci projektu přeshraniční spolupráce s názvem Partnerství škol – BIGY Brno – Stiftsgymnasium Melk (KPF-02-086). Cílem projektu je umožnit studentům obou škol blíže poznat region, ve kterém se nachází partnerská škola.

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Zahraniční spolupráce
Celý článek...
Návštěva z Tomsku

Vydáno: 1. dubna 2019, 20.00

 | 

Autorka: Markéta Pavlasová

Titulní obrázek článku

V pátek 30. března měli studenti ruštiny možnost seznámit se s Bc. Anastázií Leuškinovou, která je studentkou ruského jazyka pro cizince na univerzitě v Tomsku. Tomsk je město v Rusku, administrativní centrum stejnojmenné oblasti a také území, které se nachází na východě Západní Sibiře na břehu řeky Tom. V Tomsku žije 564 910 obyvatel.

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Český jazyk a literatura
Celý článek...
Velvyslanec SRN

Vydáno: 11. března 2019, 9.46

 | 

Autorka: Hana Hrochová

5. března 2019, 23.00 – 6. března 2019, 22.59
3 fotografie

V rámci naší spolupráce s Německým kulturním spolkem v Brně, který sdružuje německou menšinu, jsme mohli promluvit s velvyslancem Spolkové republiky Německo panem Christophem Israngem. Část třídy SXA jej v prostorách spolku přivítala zpěvem, viz přiložené foto. Pan velvyslanec o nás také twitnul:

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Německý jazyk
Tvorba
Žáci
Celý článek...
28. ledna 2019, 23.00 – 2. února 2019, 22.59
26 fotografií

Ve dnech 29. ledna až 2. února 2019 proběhlo poslední malé projektové setkání mentorů a učitelů v rámci projektu Erasmus+ KA2 European Challenges in Sustainability by Biotechnology v Aténách. Setkání se za naši školu zúčastnily Lucie Burešová a Pavla Procházková ze SpA společně s K.Krumpholcovou. Bližší info o projektovém setkání najdete v přiložených zpětných vazbách studentek.

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Biologie
Celý článek...
21. listopadu 2018, 23.00 – 1. prosince 2018, 22.59
20 fotografií

Na konci listopadu jsme vyjeli na další projektové setkání v rámci projektu European Challenges in Sustainability by Biotechnology, financovaného z programu ERASMUS+ KA2 spolupráce škol a spolufinancovaného z programu Jihomoravského kraje Do světa! 2018, a to tentokrát do Vídně.

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Biologie
Celý článek...
eTwinning naděluje v tercii A

Vydáno: 6. prosince 2018, 22.00

 | 

Autorka: Magdalena Hamingerová

2 fotografie

Tercie A dnes obdržela dárky od Národního podpůrného střediska za jejich  oceněný eTwinningový projekt Young Sherlock Holmes.

Jejich nadšení je z fotografií patrné:)

Zařazeno v kategoriích:
Anglický jazyk
Úspěchy
Zahraniční spolupráce
Žáci
Celý článek...
Schůzka k biotech projektu ERASMUS

Vydáno: 6. prosince 2018, 14.02

 | 

Autorka: Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
11. prosince 2018, 23.00 – 12. prosince 2018, 22.59

 Studenti 1. a 2. ročníků, kvint a sext, slyšeli jste o u nás ve škole probíhajícím mezinárodním ERASMUS projektu s názvem European Challenges in Sustainability by Biotechnology? Zajímají vás otázky udržitelnosti? Zajímají vás nové technologie? 

Rádi byste si vyzkoušeli práci na mezinárodním projektu? Chtěli byste spolupracovat na expxerimentech s kolegy z Řecka, Francie, Německa, Rakouska, Maďarska či Dánska? 

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Biologie
Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna BrnoLingua Centrum - partnerské logoCambridge P.A.R.K. - partnerské logo